رطوبت تلویزیون - تلویزیون در رطوبت زیاد

رطوبت تلویزیون - تلویزیون در رطوبت زیاد - اصفهان تی وی سرویس


تلویزیون در رطوبت بالا ممکن است باعث ایجاد مشکلات بسیاری در تلویزیون شما شود. نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ در اصفهان برای آموزش مراقبت از تلویزیون در رطوبت بالا همراه شما است. رطوبت می تاوند به کلیه قسمت های تلویزیون نفوذ کرده و باعث نابودی و از بین رفتن آن ها شود. ولی راه هایی برای پیشگیری از فرسودگی تلویزیون شما در رطوبت وجود دارد. رطوبت به همراه خودش گرما و سرما را هم دارد. در این مقاله آموزش کامل مراقبت از تلویزیون در برابر رطوبت و گرما و سرما به شما داده می شود

برای ادامه مقاله همراه تیم نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ در اصفهان باشید.

فهرست تصاویر:

تلویزیون در رطوبت 1 محیط باز مرطوب

تلویزیون در رطوبت 2گیاهان جذب کننده رطوبت

تلویزیون در رطوبت 3تلویزیون در محیط بسته مرطوب

آیا واقعاً بردن تلویزیون در محیط باز نیاز است؟

ممکن است در شهری زندگی کنید که رطوبت بالایی دارد یا یک باغ گرفته اید! و  حالا تلویزیون در رطوبت بالا قرار گرفته است. حالا قصد تماشای برنامه موردعلاقه خود را در حیاط یا محیط باز دارید. اما بابت سوختگی تلویزیون خود نگران هستید. راهکار های زیادی برای مراقبت از تلویزیون در محیط باز وجود دارد. برای مثال یکی از بهترین کار ها خرید یک تلویزون مقاوم در برابر رطوبت است. راه های زیادی برای مقابله با رطوبت و جلوگیری حداکثری از نفوذ رطوبت به تلویزیون شما وجود دارد. برای کسب اطلاعات کلی در این زمینه همراه تیم نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ در اصفهان باشید تا تمامی نکات آموزش داده شود.

ویژگی تلویزیون های فضای باز چیست و چقدر مقاوم اند؟

تلویزیون های داخلی دارای کیفیت بالا و روشنایی معمولی هستند. اما تلویزیون های محیط باز با کیفیت خوب و روشنایی بسیار بالایی دارند. همین باعث می شود تا تصویر دهی خوب در محیط باز با نور بالا را داشته باشند. فن های قدرتمند باعث می شود تا تلویزیون در برابر گرمای آفتاب مقاومت داشته باشد. همچنین مدارهای داخلی تلویزیون از آسیب های گرما در فصول گرم سال در امان بمانند. ممکن است در ساعت یا گوشی های خود عبارت ip  را دیده باشید.

بیشتر بخوانید  معرفی 3 ابزار و تجهیزات مناسب برای تعمیر تلویزیون در منزل

(IP) میزان مقاومت تلویزیون در برابر گردوغبار و آب است. عددی که کنار IP  آید نشان دهنده میزان مقاومت تلویزیون است. هرچه این عدد بیشتر باشد مقدمت تلویزیون در رطوبت بالا بیشتر می شود. برای مثال تلویزیونی با IP55  یعنی در برابر، حشرات! آب باران، رطوبت هوا، پاشش آب استخر، گرد و غبار و مقاوم است. به این نکته توجه داشته باشید که در تلویزیون های معمولی هیچ کدام از این استاندارد ها رعایت نشده است. همچنین استفاده از تلویزیون های معمولی در فضای باز باعث از بین رفتن گارانتی آن می شود.

تلویزیون در رطوبت 1 محیط باز مرطوب

دستمال کشی تلویزیون - تلویزیون در رطوبت بالا

دستمال کشی تلویزیون – تلویزیون در رطوبت بالا – اصفهان تی وی سرویس

راهکار های جلوگیری از ورود رطوبت به تلویزیون های معمولی

اولین و مهم ترین کار دور نگه داشتن تلویزیون از نور خورشید است. نور خورشید علاوه بر گرما، باعث تبخیر سریع تر آب هم می شود. تلویزیون خود را در سایه قرار دهید تا تلویزیون در رطوبت بالا قرار نگیرد. به این نکته هم توجه داشته باشید که تماشای تلویزیون در سایه آسان تر است. همچنین شما تصاویر را واضح تر می بینید. دقیقاً مثل تلفن همراه که هنگامی که نور خورشید به صفحه آن می خورد تصویر را ناواضح می بینید. سعی کنید تمام تلاش خود را برای نبودن تلویزیون در رطوبت بالا انجام دهید.

دومین حرکت برای مقاوم سازی تلویزیون در برابر رطوبت استفاده از یک قاب یا کاور ضد رطوبت است. این محافظ تلویزیون شما را در برابر آسیب های محیط از جمله رطوبت و گرد و غبار مقاوم می سازد. این کاور را می توان با ترکیب آلومینیوم و شیشه ساخت یا آن را از بعضی فروشگاه ها تهیه کرد. سعی کنید محافظی که می گیرید حتماً از تلویزیون در رطوبت بالا مراقبت کند. همچنین حتماً از  ورود گرد و غبار به داخل آن جلوگیری کرده تا عمر تلویزیون شما بالا برود.

رطوبت اطراف تلویزیون را با یک دستگاه مخصوص بگیرید

دستگاه هایی مخصوص این کار وجود دارند که مختص کم کردن رطوبت محیط هستند. این دستگاه را در نزدیکی تلویزیون خود قرار دهید تا با کم کردن رطوبت محیط از خرابی تلویزیون در رطوبت بالا جلوگیری کند. حالا ممکن است سؤال پیش بیاید از کجا بفهمیم تلویزیون در رطوبت بالاقرار گرفته و نیاز به روشن کردن دستگاه است؟! برای این کار می توانید به محیط اطراف نگاه کنید. صفحه تلویزیون را نگاه کنید اگر تراکم رطوبت در صفحه بالا باشد فوراً نسبت به کم کردن رطوبت اقدام کنید.

بیشتر بخوانید  5 تا از نکات مهم تعمیرات تلویزیون چیست؟

برای اطلاع از وضعیت رطوبت در محیط از یک رطوبت سنج استفاده کنید. همچنین می توانید با مشاهده پنجره ها از رطوبت محیط مطلع شوید. با انجام تمامی موارد بالا شما از خرابی تلویزیون در رطوبت بالا جلوگیری کرده اید. اگر در تلویزیون خود رطوبت حس می کنید یا مشاهده مشکلاتی هستید با تیم اصفهان تی وی سرویس تماس بگیرید. همچنین  اگر حس می کنید روز های زیادی در طول سال تلویزیون در رطوبت بالا است! حتماً روی یک تلویزیون ضدآب سرمایه گذاری کنید.

گیاهان جذب کننده رطوبت را در اطراف تلویزیون بگذارید!

برای جذب رطوبت بالا می توانید از گیاه هایی که رطوبت را کنترل می کنند استفاده کنید. البته به این مورد توجه داشته باشید که این گیاهان توانایی جذب کامل رطوبت را ندارند. با این حال از تأثیر مثبت آن ها نمی شود گذشت کرد. به این نکته توجه داشته باشید این گیاهان برای رشد به رطوبت بالایی نیاز دارند. اگر در محیطی هستید که در همه فصول سال رطوبت بلایی ندارد! حتماً خودتان هر روز به آن ها آب داده و محیط و برگ های آن را مرطوب کنید. تیم اصفهان تی وی سرویس همچنان به شما این نکته را توصیه می کند! اگر تلویزون در رطوبت بالا است حتماً از تلویزیون های مقاوم در برابر رطوبت استفاده کنید.

تلویزیون در رطوبت 2گیاهان جذب کننده رطوبت

گیاهان رطوبتی - تلویزیون در رطوبت بالا

گیاهان رطوبتی – تلویزیون در رطوبت بالا – اصفهان تی وی سرویس

میزان دمای نرمال برای تلویزیون خانگی چقدر است؟

همانطور که پیش تر گفتیم اگر تلویزیون در رطوبت بالا است به معنی وجود گرما دز آن منطقه هم هست. دمای نرمال تلویزیون چیزی بین صفر تا چهل درجه سانتیگراد است. توصیه می شود تلویزیون خو را در محیطی با دمای اتاق نگه داری کنید. همچنین شما باید به این نکته توجه داشته باشید داخل مدارهای تلویزیون قطعات فلزی و پلاستیکی الکترونیک وجود دارد. گرم و سرد شدن تلویزیون شما باعث خرابی و یا حتی نابودی این قطعات خواهد شد.

سعی کنید تلویزیون خود را مطابق محیطی که در آن زندگی می کنید بگیرید. شما با خرید بعضی از تلویزیون های مقاوم در برابر گرما و سرما می توانید خیال خود را راحت کنید. با این کار تلویزیون شما در رطوبت بالا، حرارت و سرما مقاوم خواهد ماند. در صورت مشاهده هرگونه خرابی ناشی از گرما یا سرما با تیم ما تماس بگیرید. ساکن اصفهان هستید؟ تیم esfahantvservice با حضور تکنسین های مجرب در منزل شما مشکل را به سادگی حل خواهند کرد.

میزان مقاومت تلویزیون در رطوبت بالا و گرما چقدر است؟

شرکت ها مقومت تلویزون در رطوبت بالا را ریاد می کنند. با این حال توصیه نمی کنند تلویزیون در رطوبت بالا به مدت بسیار طولانی قرار بگیرد. تلویزیون در رطوبت بالا و گرمای زیاد به مدت طولانی برای تلویزیون شما مضر است. توجه داشته باشید مقاومت تلویزیون در رطوبت بالا! و گرمای زیاد بستگی به محل تلویزیون هم دارد. تلویزون در رطوبت بالا  با سیستم های خنک کننده و فن از تلویزیون شما مراثبت می کنند. هرچه تلویزیون در رطوبت بالا و محیط گرم تر باشد کار سیستم خنک کننده سخت تر خواهد شد. وجود تلویزیون در رطوبت بالا و گرمای شدید باعث گرمای بیش از حد ! قطعات تلویزیون شده و ب مرور زمان آن هارا خراب خواهد کرد.

بیشتر بخوانید  راهنمای تعمیرات ساده و 8 راه حل برای مشکلات رایج تلویزیون‎های lcd درخانه

تلویزیون در رطوبت 3تلویزیون در محیط بسته مرطوب

رطوبت بالا - تلویزیون در رطوبت بالا

رطوبت بالا – تلویزیون در رطوبت بالا – اصفهان تی وی سرویس

اثرات سرمای زیاد بر تلویزیون در رطوبت بالا چیست؟

وجود تلویزیون در رطوبت بالا و دمای بسیار کم یکی از بدترین ترکیب ها برای تلویزیون شما است. همانطور که درباره وجود تلویزیون در رطوبت بالا و دمای زیاد صحبت کردیم. در این قسمت درباره تلویزیون در رطوبت بالا و دمای بسیار پایین صحبت خواهیم کرد. قطعات الکترونیک از فلز و پلاستیک ساخته شده اند. رطوبت بالا و سرمای زیاد باعث سرد شدن این قطعات می شود. همچنین قطعات الکترونیک با کار کردن به سرعت گرم می شوند. این گرم و سرد شدن باعث خرابی و قطع اتصال برخی مدارات می شود.

این مورد هم توجه کنید هنگامی که تلویزیون در رطوبت بالا قرار می گیرد و سرد است روشن می شود! مدارات داخلی آن به سرعت گرم می شوند. گرم شدن ناگهانی تلویزیون در رطوبت بالا و سرد باعث متراکم شدن آب روی مدارات می شود.  همانطور که همه ما متوجه این موضوع هستیم ترکیب آب و قطعات الکترونیک باهم جور در نمی آید. در صورت خرابی در اثر وجود تلویزیون در رطوبت بالا و سرمای شدید! می توانید با همکاران ما در اصفهان تی وی سرویس تماس بگیرید.

نتیجه گیری نهایی در رابطه با وجود تلویزیون در رطوبت بالا

همانطور که در قسمت های مختلف مقاله گفتیم اگر تلویزیون در رطوبت بالا، گرما و سرمای زیاد وجود دارد. یک تلویزیون مقاوم با استاندارد های بالا بگیرید. در گرفتن تلویزیون توجه داشته باشید استاندارد مقاومت در برابر رطوبت و آلودگی و آب (IP)  بالایی داشته باشد. خرید تلویزیون مقاوم به معنی نیست که دیگر در همه جا می توانید تلویزیون را قرار دهید. همچنان وجود تلویزیون در رطوبت بالا باعث ایجاد مشکلاتی خواهد شد. تلویزیون های مقاوم روند فرسایشی کمتری در برابر رطوبت خواهند داشت. همچنین می توانید برای اطلاعات بیشتر در زمینه تلویزیون و مقاومت انواع تلویزیون با تیم esfahantvservice تماس بگیرید.

سؤالات متداول در رابطه با تلویزیون در رطوبت بالا

1 . رطوبت منطقی برای خانه چند درصد است؟

معمولاً افراد دوست دارند رطوبت بین 40 تا 60 را در انه خود داشته باشند. اما در تنظیم رطوبت مراقب خرابی تلویزیون در رطوبت بالا باشید.

2 . چگونه از LED  تلویزیون در رطوبت بالا جلوگیری کنم؟
اگر رطوبت زیاد است از یک دستگاه رطوبت گیر  استفاده کنید.

3 . در صورت خرابی تلویزیون در رطوبت بالا چکار کنیم ؟

با تیم esfahantvservice تماس بگیرید تا همکاران ما به بهترین شکل شمارا راهنمایی کنند.

موضوع

تلویزیون در رطوبت بالا + راهکار های مراقبت از آن چیست؟

تاریخ ۱۴۰۲/۰۹/۰۲
نویسنده محمد علی نظریه
چرا باید Esfahantvservise را برای حل مشکلات تلویزیون های قدیمی انتخاب کنیم؟
این مجموعه سابقه ای بیش از 15 سال فعالیت در زمینه تعمیرات انواع مشکلات تلویزیون را در کارنامه خود دارد.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *