رایج ترین عوامل خرابی رنگ تلویزیون

Color-Problems-on-Tvs-lg

Color-Problems-on-Tvs-lg


رایج ترین عوامل خرابی رنگ تلویزیون

بخاطر این که تلویزیونها انواع مختلفی دارند – از تلویزیونهای لوله کاتدی گرفته تا نمایشگرهای کریستال مایع تا صفحه های پلاسما – دلایل خرابی رنگ های متعدد و بسیار متنوع هستند. عموما، رنگهای تیره، بیش از حد تمجع یافته یا رنگ های عجیب و غریب ناشی از استفاده نادرست از تنظیمات رنگ داخلی تلویزیون است. مشکلات جدی رنگ ممکن است ناشی از خرابی صفحه نمایش یا خرابی اجزای داخلی باشد. اگر مشکلات رنگی پس از تغییر رنگ تلویزیون همچنان ادامه داشت ، با یک تکنسین تعمیر مشورت کنید.

تنظیمات رنگ:

اغلب ، خرابی رنگ در انواع تلویزیون ها ناشی از تنظیمات ضعیف تصویر است. در این حالت ، کاربران فقط نیاز به تنظیم مجدد رنگ تلویزیون دارند. برای تنظیم مجدد رنگ ، به منوی تنظیمات تلویزیون خود رفته و تنظیمات رنگ را غیر شفاف کنید تا تصویر تلویزیون سیاه و سفید نمایش داده شود. رنگ زمینه را طوری تنظیم کنید که رنگ سفید و مشکی متمایز باشد و روشنایی را طوری تنظیم کنید که رنگ مشکی تیره وپررنگ نسبت به خاکستری باشد. وضوح را تا انتها بالا ببرید و سپس آن را پایین بیاورید تا هاله های اطراف خطوط و حروف ناپدید شوند. در صورت موجود بودن ، از ابزارهای کالیبراسیون – نمایش ساده نوارهای رنگی – موجود در برخی از DVD ها برای تنظیمات استفاده کنید.

خرابی رنگ LCD:

نمایشگرهای کریستال مایع با صفحه تخت ساختار مولکولی بلورها را مجدداً تراز کرده و یک صفحه نمایش رنگی ایجاد می کنند. مانیتورهای LCD برای ارائه یک تصویر کامل به تک پیکسل تکیه می کنند. وقتی یک پیکسل ازبین می رود ، یک نقطه سیاه و بی رنگ جای آن را می گیرد.

بیشتر بخوانید  نمایندگی تعمیرات تلویزیون سونی در نجف آباد #11راهکارهایی برای افزایش عمر تلویزیون

تولید نادرست ترانزیستورهای منفجر باعث ازبین رفتن پیکسل ها می شود. حرکت سریع روی صفحه ، مانند انیمیشن های سریع بازی های ویدئویی ، ممکن است باعث تار شدن موقت رنگها شود، مشکلی که با عنوان “شبح” شناخته می شود. رنگ های مبهم و تار ممکن است از تنظیمات نامناسب رزولوشن باشد. به عنوان مثال ، اگر یک پخش کننده Blu Ray وضوح 1080p را تولید می کند ، تلویزیون باید طوری تنظیم شود که وضوح تصویر را به جای وضوح هایی مانند 720p یا 480p نمایش دهد.

خرابی رنگ پلاسما:

نمایشگرهای پلاسما، یکی دیگر از انواع تلویزیون های صفحه تخت هستند، که تصاویر رنگی را از طریق سلولهای کوچک گازهای یونیزه با بار الکتریکی ایجاد می کنند. مانند تلویزیون های ال سی دی و خرابی تلویزیون های ال سی دی ، رنگ تلویزیون های پلاسما ممکن است هنگامی که تلویزیون با وضوح مناسب تنظیم نشده است ، دچار مشکل شود. همچنین ممکن است در حین حرکت سریع روی صفحه ، مسیرهای رنگ تار یا با سایه غیر طبیعی نمایش داده شود.

چند رنگ شدن شبیه به الگوهای تابش آفتاب ممکن است به دلیل اعمال فشار زیاد روی صفحه ظاهر شوند که از علائم رایج خرابی تلویزیون هستند سوختگی صفحه نمایش، زمانی اتفاق می افتدکه اشیاء ثابت نمایشگرهای قبلی-مانند علامت کانال یا دستگاه اندازهگیری سلامتی از یک بازی ویدئویی-در صفحه کنونی ظاهر می شوند ، در نتیجه ترک ثابتی روی صفحه نمایش برای ده ها ساعت در یک زمان به وجود میآید.

مشکلات رنگ :CRT

لوله های اشعه کاتد یا تلویزیون های CRT – تلویزیون های سنتی و جعبه ای – از طریق یک برنامه کنترل شده از رنگ های اصلی قرمز ، سبز و آبی یک تصویر تولید می کنند. با اتصال ضعیف به منابع صفحه نمایش خارجی یا نقص در رمزگشایی رنگ تلویزیون می تواند باعث شود که یک رنگ اصلی صفحه نمایش( – قرمز ، سبز یا آبی -) بر سایرین غلبه کند.

بیشتر بخوانید  تعمیرات تلویزیون ال جی در شاهین شهر+ 5تعمیرات تلویزیون در محل کار و منزل شما!| 09131150180

تصاویرکاملاً بی رنگ ، سیاه و سفید از بخش رنگی نشان دهنده سیگنال ضعیف ، خراب بودن تراشه کروم، اتصالات تراشه کروم یا خراب بودن رنگ نوسانگر است. این مسائل همچنین می توانند باعث از بین رفتن رنگها شوند در حالی که رنگهای دیگر دست نخورده باقی می مانند. رنگی که به طور متناوب محو می شود ممکن است ناشی از خرابی لوله اشعه کاتدی باشد.

مرکز تعمیر تلویزیون اصفهان با سابقه 15 ساله دارای نمایندگی تعمیر تلویزیون سامسونگ در اصفهان ، نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در اصفهان می باشد . این مجموعه دارای سرویس رفت و برگشت رایگان جهت تعمیر تلویزیون شما می باشد .

محصول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *