چگونگی محافظت از تلویزیون در مقابل رطوبت

protect-tv-humidity-lg

protect-tv-humidity-lg


Table of Contents

چگونگی محافظت از تلویزیون در مقابل رطوبت

میعان (بخار زدگی) روی صفحه تلویزیون شما می تواند تصویر را تغییر دهد که بسیار آزار دهنده است ، همچنین می تواند وارد تلویزیون شود و مشکلات بزرگتری را ایجاد کند . چه تلویزیون داخل خانه داشته باشید و چه فضای باز ، این احتمال وجود دارد که بخواهید از سرمایه گذاری(خرید) خود محافظت کنید و آن را از رطوبت بیش از حد در امان نگه دارید . بسته به شرایط خود ، ممکن است بخواهید برای تلویزیون خود یک پوشش تهیه کنید یا ممکن است بخواهید رطوبت موجود در یک اتاق خاص را مرتفع کنید . با انجام چند مرحله ساده باید بتوانید مشکل را برطرف کنید و دوباره به تماشای یک صفحه کاملاً شفاف بازگردید!


تهیه یک پوشش ضد رطوبت محافظ برای تلویزیون


روش 1 : محافظت از تلویزیون در فضای باز

1- تلویزیون را در جایی قرار دهید که از نور خورشید در امان باشد.


تهیه یک سایبان برای تلویزیون های فضای باز


نور مستقیم خورشید آب را سریعتر تبخیر می کند که باعث ایجاد رطوبت بیشتر در هوا می شود . تلویزیون خود را در سایه نگه دارید تا میزان رطوبت روی صفحه را کاهش دهد. اگر تلویزیون شما بزرگ است و می خواهید تغییر وضعیت ایجاد کنید حتما به دقت نحوه جابه جایی تلویزیون را رعایت کنید . نگه داشتن تلویزیون در سایه همچنین باعث کاهش تابش خیره کننده صفحه می شود و تماشا کردن را آسان تر می کند .

بیشتر بخوانید  نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی در اصفهان ^و 10ها نکته تعمیر

2-روی تلویزیون فضای باز خود یک قاب ضد آب نصب کنید.

این کاورها ، تلویزیون شما را از نم ، رطوبت و مواد حساسیت زا محافظت می کند که همه اینها می توانند وارد تلویزیون شوند و مشکلاتی را ایجاد کنند . به دنبال قاب ساخته شده از پلاستیک ABS(Acrylonitrile butadiene styrene) یا مخلوط آلومینیوم باشید . یک پوشش ضد آب برای تلویزیون فضای باز به صورت آنلاین خریداری کنید یا به فروشگاه لوازم الکترونیک محلی خود مراجعه کنید.

حتما تلویزیون خود را اندازه بگیرید تا از اندازه مناسب پوششی که دریافت کرده اید ، اطمینان حاصل کنید.

در حالت ایده آل ، یک قاب یا محافظی می خواهید که بتواند همیشه روی تلویزیون شما نگه داشته شود همچنین این کاور شما را از پاک کردن اثر انگشت روی تلویزیون راحت می کند برخی از کاورها فقط در زمان روشن نبودن تلویزیون قابل استفاده هستند ، این بدان معناست که شما مجبورید غالب وقت ها آن را بردارید (برای تماشای تلویزیون) و دوباره آن را (روی تلویزیون) بگذارید.(در زمانی که تلویزیون خاموش است)

TV Shield شرکتی است که بسیار مورد بررسی قرار گرفته (مشهور) که قاب های محافظ را تولید می کند. همچنین A1Cover ، Clicks Outdoor و Storm Shell شرکت هایی هستند که محصولات مشابه تولید می کنند.


گذاشتن یک کولر تبخیر رطوبت در کنار تلویزیون در فضای بازاگر می خواهید در مورد بهترین روش های پاک کردن صفحه نمایش تلویزیون بیشتر بدانید پیشنهاد ما خواندن این مقاله است :

بهترین روش های تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون


3-با کولر تبخیری قابل حمل ، رطوبت اطراف تلویزیون را کاهش دهید.

به دنبال کولر مخصوص برای استفاده در فضای باز باشید تا بهترین نتیجه را بگیرید . آن را در نزدیکی تلویزیون خود وصل کنید و وقتی سطح رطوبت بیش از 50٪ است روشنش کنید . اگر نحوه تشخیص میزان رطوبت را نمی دانید ، یکی از این روش های مختلف را امتحان کنید:

بیشتر بخوانید  آموزش تعمیر پنل تلویزیون های LCD و LED

صفحه تلویزیون را مشاهده کنید . اگر میعان(بخار زدگی) ایجاد شود ، به احتمال زیاد،سطح رطوبت بالاست .

به احساس خود توجه کنید . اگر پوست شما چسبناک است و هوای اطراف شما سنگین است ، به احتمال زیاد با رطوبت زیاد روبرو هستید.

یک دماسنج مرطوب / خشک را با 2 دماسنج ، گاز پنبه ای ، نوارهای لاستیکی و آب بسازید و بعد از 3-2 ساعت بخوانید . برای خواندن سریع و دقیق ، یک رطوبت سنج فضای باز خریداری کنید .


خرید تلویزیون مقاوم در برابر انواع آب و هوا در فضای باز


4-برای محافظت از تلویزیون در تمام طول سال ،تلویزیون مقاوم در برابر آب و هوا بخرید.

اگر بودجه ی آن را دارید ، خرید تلویزیونی مانند برخی از تلویزیون های ال ای دی را که به طور خاص برای استفاده در فضای باز ساخته شده است در نظر بگیرید. این تلویزیون ها با محافظت بیشتری برای محافظت در برابر رطوبت بیش از حد از ساخته شده اند.

از تلویزیون های داخل خانه می توان در فضای باز استفاده کرد ، اما به خاطر داشته باشید که اگر با یک قاب ضد آب پوشیده نشوند زودتر فرسوده می شوند. حتی در آن صورت ، دوام آنها به اندازه یک تلویزیون فضای باز نخواهد بود.

روش 2: کاهش رطوبت در داخل خانه


بررسی رطوبت هوا


1-برای محافظت از تلویزیون به علائم رطوبت بیش از حد توجه کنید.

به دنبال پنجره های بخار گرفته و میعان(بخار زدگی) روی تلویزیون باشید و بررسی کنید که آیا هوا سنگین و مرطوب است . اگر خانه شما مستعد کپک زدن یا رشد قارچی است ، احتمال وجود رطوبت بیش از حد در هوا وجود دارد. وقتی این علائم را مشاهده کردید ، برای کاهش رطوبت و نگه داشتن تلویزیون خود برای مدت طولانی تری گام بردارید

اگر می خواهید میزان دقیق رطوبت را بدانید ، یک رطوبت سنج تهیه کنید یا خودتان آن را در خانه بسازید.


نصب یک رطوبت گیر در کنار تلویزیون


2-برای کاهش رطوبت اضافی در اتاق تلویزیون خود،یک رطوبت گیر نصب کنید.

می توانید رطوبت گیر تک اتاقه را به صورت آنلاین یا از فروشگاه محلی لوازم بهسازی خانه خریداری کنید . اگر در آب و هوای مرطوب زندگی می کنید یا اغلب رطوبت زیادی دارید ، ممکن است بخواهید یک دستگاه رطوبت گیر کل خانه را نصب کنید.

بیشتر بخوانید  تعمیرات تلویزیون سامسونگ در نجف آباد+1 نکته تشخیص خرابی مانیتور تلویزیون چیست؟ | 09381150135

بعضی از رطوبت گیرها حتی آماری قابل تنظیم دارند که به شما این امکان را می دهد به دستگاه برنامه بدهید تا بسته به سطح رطوبت فعلی ، روشن یا خاموش شود.

بیشتر رطوبت گیرها باید مرتباً تخلیه شوند ، بنابراین مخزن آب را هر چند روز یک بار بررسی کنید.


استفاده از یک پارچه پرز دار برای گرفتن رطوبت صفحه نمایش تلویزیوناگر می خواهید عمر تلویزیونتان بیشتر شود نکاتی اساسی را باید رعایت کنید پیشنهاد ما خواندن این مقاله است :

10 نکته مفید و اساسی برای نگه داری تلویزیون شما


3-تلویزیون خود را با پارچه ای بدون پرز پاک کنید تا رطوبت اضافی را جذب کند.

اگر می بینید که روی صفحه تلویزیون شما میعان (بخار زدگی) ایجاد می شود ، آن را پاک کنید تا احتمال ورود به تلویزیون کاهش یابد . از پارچه ای بدون پرز استفاده کنید تا الیاف به صفحه نچسبند.

در حال حاضر ، این می تواند کمک کند تا تصویر روی صفحه تغییر نکند.


استفاده از گیاهان جاذب رطوبت در کنار تلویزیون


4-گیاهان جاذب رطوبت را در اطراف اتاق تلویزیون خود قرار دهید.

به دنبال گیاه صلح (گیاه قاشقی) ، شامادورا (نخل های بامبو) ، پیچک انگلیسی ، سرخس های بوستون و درخت‌ اناناس‌ گرمسیری‌ امریكایی‌ باشید . این گیاهان می توانند به کنترل رطوبت در یک اتاق کمک کنند ، هرچند قادر به مقابله با یک مشکل بسیار بزرگ نخواهند بود. 1 یا 2 گیاه برای شروع تهیه کنید و اگر احساس می کنید به مشکل کمک می کنند ، گیاهان بیشتری اضافه کنید . اگر فضای کفتان کم است ، از گیاه آویز استفاده کنید .

به خاطر داشته باشید که این گیاهان برای رشد به رطوبت زیادی احتیاج دارند . اگر در منطقه ای زندگی می کنید که در بعضی از فصول مشخص هوا بسیار خشک است ، حتماً به آنها آب اضافی بدهید و هر 3-2روز برگهای آنها را مه پاشی کنید.


روشن کردن فن زمانیکه در حال آشپزی یا دوش گرفتن هستید


5-هنگام آشپزی یا دوش گرفتن فن های خروجی را روشن کنید.

حتی اگر تلویزیون در آشپزخانه یا حمام شما نباشد ، رطوبت بیش از حد می تواند از اتاق خارج شود و سایر مناطق خانه شما را تحت تأثیر قرار دهد. راه اندازی فن خروجی کمک می کند تا مقداری از آن هوای مرطوب فیلتر شود تا آینه ها یا تلویزیون شما را مه آلود (بخار زده) و یا هوا را سنگین نکند.

اگر فن خروجی ندارید ، یک فن سقفی یا یک فن ایستاده را برای به جریان انداختن هوا استفاده کنید. پنجره ای را بشکنید و در صورت امکان فن را به آن سمت هدایت کنید تا جایی که امکان دارد هوای مملو از رطوبت را از بین ببرید. استفاده از دوش های کوتاهتر و خنک تر نیز می تواند به کاهش رطوبت در خانه کمک کند.

نکات :

چه تلویزیون شما در فضای داخلی خانه باشد و چه در فضای باز ، سطح رطوبت حدود 45-50٪ را هدف قرار دهید. هر مقدار بیش از 50٪ ممکن است باعث ایجاد رطوبت در صفحه ها شود .

مرکز سرویس تخصصی تلویزیون اصفهان آماده هر گونه ارائه خدمات در زمینه تعمیر و تعویض انواع قطعات تلویزیون می باشد . پرسنل ما در محل تلویزیون را از شما تحویل می گیرند و بعد از تعمیر در همان محل به شما تحویل می دهند هزینه رفت و برگشت رایگان می باشد .پس برای ارتباط بیشتر با ما تماس بگیرید.

محصول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *