اگر تلویزیون ما روشن نشد چه اقداماتی باید انجام دهیم؟

Set-Hd-Tv-lg

Set-Hd-Tv-lg


اگر تلویزیون ما روشن نشد چه اقداماتی باید انجام دهیم؟

به خانه می آیید ! بعد از یک روز کاری شلوغ روی مبل راحتی دراز می کشید ریموت تلویزیون را برمی دارید و مشتقانه منتظر دیدن برنامه مورد علاقه خود هستید یا میخواهید بازی تیم مورد علاقه خود را ببینید اما متوجه می شوید که تلویزیون شما کار نمی کند و این می تواند همه چیز را از بین ببرد . در این مواقع علائم را بررسی کنید تا متوجه شوید تلویزیون شما چرا کار نمی کند . به چند دليل تلويزيون شما ممكن است از كار بيفتد . لطفا براي تعيين علت اصلي دستورالعملهاي زيرا را در اينجا دنبال كنيد .


مقاله پیشنهادی ما به شما:

10 نکته مفید و اساسی برای نگه داری تلویزیون شما


مرحله اول : لطفا چك كنيد كه آيا تلويزيون خود را به سوكت برق در داخل ديوار وصل كرده ايد يا خير ؟

مرحله دوم : اگر به برق متصل است ، بررسي كنيد كه چراغLED قرمز در جلوي تلويزيون روشن است يا خير ؟

مرحله سوم : اگر چراغ قرمز روشن است ، بايد سعي كنيد تلويزيون را با ريموت كنترل كنيد . براي انجام اين كار ، دكمه قرمز را بالاي كنترل از راه دور فشار دهيد .اگر تلويزيون روشن نيست ، به مرحله بعد برويد .

مرحله چهارم : اگر تلويزيون روشن شد و خوب كار مي كند ، به نظر مي رسد كه تلويزيون شما ممكن است مشكل سخت افزاري نداشته باشد .

مرحله پنجم : از طرفي ديگر اگر تلويزيون روشن شود اما صفحه خالي يا مبهم به شما نشان مي دهد ، ممكن است با عدم رسيدن سيگنال به تلويزيون مشكل داشته باشيد و اين بايد جداگانه اشكال زدايي شود كه مربوط به اين مقاله نيست .

بیشتر بخوانید  راهنمای خرید برای تلویزیون های ال ای دی

مرحله ششم : اگر چراغ قرمز LED روشن باشد ، اما با ريموت روشن نمي شود ، مي تواند مشكل از ريموت كنترل باشد كه به درستي كار نمي كند . براي فهميدن اين موضوع ، لطفا با فشار دادن دكمه روشن /خاموش جلوي تلويزيون را به طور دستي روشن كنيد تا ببينيد آيا اين تلويزيون روشن مي شود يا مشكل از ريموت آن است

مرحله هفتم : اگر به صورت دستي روشن شد به نظر مي رسد تلويزيون خوب است ، اما مشكلي در ريموت وجود دارد كه آن را بايد برطرف كنيد .ممكن است ريموت خراب باشد يا ممكن است فقط باتري آن از بين رفته باشد .براي اشكال زدايي بيشتر ، بايد باتري ريموت را عوض كنيد و دوباره سعي كنيد تلويزيون را با ريموت روشن كنيد .


مقاله پیشنهادی ما:

بهترین روش های تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون


مرحله هشتم : اگر تلويزيون پس از تعويض باتري ، با باتري جديد كار مي كند ، مقصر باتري ريموت شما بوده است . تلويزيون شما خوب به نظر مي رشد و از تماشای آن لذت ببريد .

مرحله نهم : اگر با اين وجود تلويزيون ، حتي پس از تعويض باتري ، با ريموت روشن نمي شود ، ريموت شما مشكل دارد . شما بايد از فروشگاه لوازم جانبي تلويزيون محل خود يك ريموت جديد تهيه كنيد .

مرحله دهم : اگر تلويزيون شما به برق متصل نيست ، لطفا آن را به برق متصل كنيد .پس از اتصال ، اگر چراغ قرمز LED جلوي تلويزيون روشن است ، از اين مرحله عبوركنيد .

مرحله يازدهم : اما اگر چراغ قرمز روشن نباشد ، مي تواند به دلايل مختلفي باشد . بگذاريد ابتدا بررسي كنيم كه سيم برق شل نشده باشد يا خير .براي اين كار لطفا ببينيد كه كاملا به پريز ديوار وصل شده است . اگر به درستي وصل نشده بود و فقط آن را وصل كرده ايد آن را به درستي به داخل پريز برق فشار دهيد .

بیشتر بخوانید  بهترین نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ در خمینی شهر # 12راهنمای خرید کابل HDMI

مرحله دوازدهم: اگر به اين وجود سيم برق به درستي وصل شده باشد ، اما چراغ قرمز در قسمت جلوي تلويزيون هنوز روشن نشده است ، ابتدا بررسي كنيد كه آيا در خانه خود برق داريد يا خير . براي انجام اين كار –لطفا بررسي كنيد كه آيا ساير وسايل برقي خانه شما به درستي كار مي كنند يا خير . اگر از اين موارد نيست پس مشكل را بايد با دقت بيشتري بررسي كنيد .


مقاله پیشنهادی ما به شما:

نسبت كنتراست تلويزيون چيست؟


مرحله سيزدهم : اگر تمام دستگاه هاي برقي ديگر درخانه شما به درستي كار مي كنند ، پس بايد بررسي كنيد كه آيا سوكت كه تلويزيون به آن وصل شده است ، خوب كار مي كند ؟براي انجام اين كار ، بايد تلويزيون را از پريز برق جدا كنيد و آن را به يك سوكت ديگر متصل كنيد .اگر نتوانستيد تلويزيون را به پريز ديواري متصل كنيد مشكل از سوكت تلويزيون است . در غير اينصورت بررسي كنيد كه چراغ قرمز در قسمت جلوي تلويزيون روشن است ؟ اگر چنين است به مرحله بعد برويد .

مرحله چهاردهم : اگر LED قرمز جلوي تلويزيون حتي بعد از تعويض پريز برق كه روشن است روشن نشود ، به نظر مي رسد ممكن است تلويزيون از نظر سخت افزاري مشكل داشته باشد بايد در مركز خدمات تعمير تلويزيون بررسي شود .

مرحله پانزدهم: اگر به هر دليلي قادر نيستيد كه سوكت تلويزيون را به پريز ديواري ديگر متصل كنيد ، بايد سعي كنيد دستگاه الكتريكي ديگري مانند مخلوط كن ، اتو يا سشوار را در همان پريز برق قرار دهيد . به برق متصل كنيد و اطمينان حاصل كنيد كه برق به بقيه دستگاه ها مي رسد و شما آن را به درستي وصل مي كنيد . اگر دستگاه هنگام اتصال به همان پريز برق تلويزيون متصل باشد ، خوب كار مي كند اين بدان معنا است كه مشكل از تلويزيون نيست از پريز برق است .

بیشتر بخوانید  تعمیر خطوط افقی تلویزیون+6 قسمت برای آموزش عیب یابی و تعمیر!

مرحله شانزدهم : براي تعویض پريز برق لطفا دستورالعمل هاي استاندارد را دنبال كنید که در محدوده اين مقاله نيست .

مرحله هفدهم : اگر با اين حال در مرحله 15 تست شما موفقيت آميز بود ، يعن دستگاه جديد ي كه به همان سوكت برق متصل كرده ايد به خوبي كار كرده است ، پس به اين معني است كه سوكت مشكلي ندارد ، بنابراين تلويزيون بايد مشكل سخت افزاري داشته باشد و بايد در مركز خدمات تعمير تلويزيون بررسي شود .

مرحله هجدهم : اگر در خانه خود مشكل برقي داريد و همه وسايل برقي شما كار نمي كنند ، تلويزيون نيز كار نمي كند زيرا يك وسيله برقي است . لطفا با اداره برق تماس بگيريد تا مشخص شود چه زماني برق به خانه شما بر مي گردد.

اگر نتوانستيد با گذراندن اين مراحل مشكل تلويزيون خود را پيدا كنيد با مركز تعميرات تخصصي تلویزیون ما ارتباط برقرار كنيد تا مشكل اصلي تلويزيون شما را پيدا كنيم . پس نگران نباشيد و با ما تماس بگيريد .

محصول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *