تعمیر روشن و خاموش نشدن تلویزیون سامسونگ

Color-Problems-on-Tvs-lg

Color-Problems-on-Tvs-lg


تعمیر روشن و خاموش نشدن تلویزیون سامسونگ

در سال‌های گذشته ، برد برق بسیاری از مدل‌های تلویزیون سامسونگ با خازن‌های ضعیف ساخته می‌شدند. این موضوع باعث می‌شود تلویزیون به صورت متناوب روشن و خاموش شود یا هنگام روشن شدن صدای کلیک آزار دهنده ای ایجاد کند. زمان آن رسیده که این مشکل را بشناسید و تلویزیون خود را تعمیر کنید!مرحله 1: با مشکل آشنا شو!

افرادی که شرایط گارانتی را داشته و دچار این مشکل شده‌اند، می‌توانند از پرداخت نقدی یا تعمیر تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی بهره مند شوند. اگر از شرایط گارانتی برخوردار نیستید یا علاقه‌ای به طی کردن سلسله مراتب اداری ندارید یا حتی دوست دارید چیزها را تعمیر نمایید، من به شما نشان می دهم که چگونه تلویزیون خود را با کمتر هزینه تعمیر کنید!ابزارهایی که در ادامه کار به آن‌ها نیاز دارید: پیچ گوشتی، هویه و سیم لحیم. وقت آن است که شروع کنیم!

مرحله دوم: تلویزیون را باز کنیدبسته به مدل تلویزیون، تلویزیون تعداد پیچ های مختلفی برای باز کردن خواهد داشت. همه این پیچ ها در پشت تلویزیون قرار دارند و تشخیص آنها بسیار آسان است. اگر صفحه‌ی پشتی به راحتی باز نشود، احتمالاً هنوز یک پیچ باز نشده دارید، بنابراین دوباره بررسی نمایید. حواستان باشد که پیچ ها را گم نکنید چرا که بعدا به آن‌ها نیاز دارید . در نحوه جا به جایی تلویزیون های بزرگ مراقب باشید .

مرحله سوم: برد برق را دربیاورید.بردی که ما دنبال آن هستیم باید رنگ قهوه ای / بژ داشته باشد. احتمالاً روی برد تلویزیون شما، محافظ فلزی اضافه‌ای تعبیه شده باشد. این محافظ را نیز باز نمایید. برد دیگری که در پشت تلویزیون می‌بینید، بیشتر عملکردهای اصلی تلویزیون شما را کنترل می کند؛ در حالی که برد مورد نظر ما برق تلویزیون را تنظیم و توزیع می‌کند. به شما توصیه می‌کنم که برد اصلی را لمس نکنید.

بیشتر بخوانید  بهترین نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در خمینی شهر #8 تلویزیونهای مناسب گیمینگ

مقاله پیشنهادی ما به شما :

مشکلات تلویزیون های ال ای دی و راه حل های آن چیست ؟


قبل از جدا کردن برد برق، اطمینان حاصل کنید که تلویزیون شما به پریز برق متصل نیست. حتی اگر تلویزیون شما به برق وصل نباشد، ممکن است مقدار مهلکی از انرژی در برخی از خازن های بزرگ ذخیره شده باشد؛ بنابراین چند بار کلید روشن/خاموش تلویزیون را فشار دهید تا این خازن‌ها تخلیه شوند. حتی هنوز هم مراقب آنچه دست میزنید باشید. هنگام لمس قسمت های داغ برد و اجزای عجیب و علمی- تخیلیِ آن، توجه ویژه‌ای داشته باشید؛ به خصوص اگر نمی دانید آن‌ها چه هستند یا چه کاری انجام می دهند!

اکنون که می‌دانید با چه چیزی سر و کار دارید، ادامه دهید و تمام سیم های متصل به برد برق را از آن جدا کنید هر گروه از سیم ها باید دارای تعداد مختلفی از ورودی باشد و فقط باید در شکافی که به آن وصل شده است قرار بگیرد. بنابراین توجه داشته باشید که آنها از کجا خارج شده اند تا هنگام بستن دوباره مدار، کورکورانه کار نکنید. برد برق باز شده را دربیاورید. بیشترین خرابی های تلویزیون ناشی از فشار بر روی آن ها است .

آن را روی یک صفحه‌ی نارسانا قرار دهید تا با هم آن را بررسی نماییم!

مرحله چهارم: خازن های خراب را خارج کنید.خازن های خراب به راحتی قابل تشخیص اند. مععمولا یک برآمدگی مشخص در قسمت بالایی آنها وجود دارد و حتی ممکن است مقداری مایع الکترولیتی از آن‌ها نشت کرده باشد. در تلویزیون من، همانگونه که درکیفیت تصویر دیده می‌شود، دو خازن خراب شده‌اند. برای تعویض آن‌ها با خازن جدید، باید این موارد را بیرون بیاوریم.

بیشتر بخوانید  تعمیرات تلویزیون سامسونگ در نجف آباد 3نکته برایمراقبت از تی وی!

برای رعایت حداکثر ایمنی، باید خازن ها را قبل از خارج کردن از مدار، تخلیه کنید. این کار را می توانید با لمس انتهای مقاومت بین دو انتهای هر خازن در زیر برد انجام دهید. اما درحالتی که شما خازن خراب بزرگی در مدار ندارید، تخلیه کردن خازن مورد نظر کار واجبی نیست.

قبل از اینکه خازن را جدا کنید ابتدا قطبیت آن را در مدار شناسایی کنید. خازن بایدیک نوار سفید در کنار خودش داشته باشد. جایگاه آن را به خاطر بسپارید و جایگزین های آن را به همان شکل در جایش قرار دهید (نوار سفید خازن جدید در سمتی قرار بگیرد که نوار سفید خازن قدیمی بود).


مقاله پیشنهادی ما به شما :

اگر تلویزیون ما روشن نشد چه اقداماتی باید انجام دهیم ؟


برای برداشتن خازن ها ابتدا محل اتصال لیدها به مدار را در زیر برد مشخص نمایید. هویه خود را گرم کرده و نقطه تماس روی مدار را گرم کنید و خازن را به آرامی از صفحه بیرون بکشید. هنگام بیرون کشیدن خازن خیلی فشار وارد نکنید و هویه را برای مدت طولانی در تماس با مدار و لید ها نگه ندارید. این کارها می‌توانند به تلویزیون شما آسیب برسانند. صبور باشید! آن را بیرون خواهید آورد. همه خازن های خراب را بردارید.

مرحله پنجم: خازن های خراب را تعویض نماییدخازن خراب شما باید چند عدد را – از جمله ظرفیت، ولتاژ و درجه حرارت – روی خود داشته باشد. احتمالا بخواهید خازنی را با مشخصات یکسان پیدا کرده و جایگزین نمایید؛ اما می‌توانید از خازنی استفاده کنید که دارای میزان ولتاژ بالاتری باشد. برای جلوگیری از تکرار این مشکل، نبایدیک خازن کم فشار را با یک خازن کم فشار دیگر تعویض نمایید. همچنین سعی کنید خازنی با قطر مشابه پیدا کنید تا در همان فضای موجود، جا شود. مطمئن شوید خازن مورد استفاده از نوع شعاعی است. جایگزین کردن خازن خراب با خازن محوری بسیار سخت است. نوع خازن مورد نظر خود و قیمتش را به صورت آنلاین پیدا کنید. شما همچنین می‌توانید خازن مورد نظر را در مغازه های الکترونیکی معتبر پیدا نمایید.

بیشتر بخوانید  مشکلات تلویزیون‌های ال ای دی و راه‌حل های‌ آن‌ها چیست؟

خازن جایگزین را در جهت درست وارد مدار نمایید. پایه های آن را خم کنید تا در هنگام لحیم کاری، ثابت بما ند. اگر قبلاً لحیم کاری نکرده اید، حتما این کار را یاد بگیرید! سوکر را در جای خود لحیم کنید و مطمئن شوید که لحیم کاری شما هیچ اتصالی به بقیه مدار ندارد (مطمئنا هیچ علاقه‌ای به اتصال کوتاه نخواهید داشت!). این کار را برای هر خازنی که باید تعویض کنید تکرار کنید. همیشه نکات اساسی و مفید را در مورد تلویزیون خود رعایت کنید تا با طول عمر بیشتری شما بتوانید از آن استفاده کنید .

مرحله ششم: تلویزیون را جمع کنید.از آنجا که شما تمام پیچ ها و اتصالات خود را به یاد سپردید، مونتاژ دوباره تلویزیون باید کار آسانی باشد. به محض اتصال مجدد برد برق و قرار گرفتن مجدد در محل، تلویزیون خود را به برق متصل کرده و سعی کنید آن را روشن کنید. بفرمایید! تلویزیون شما باید خیلی خوب روشن و خاموش شود. اگر مشکل همچنان ادامه داشت، ممکن است خازن بدی را تعویض نکرده‌ باشید. کمی دقیق تر نگاه کنید و خازن جا مانده را جایگزین نمایید صفحه پشتی تلویزیون خود را ببندید و آن را روشن کنید. اکنون شما برای برخی از برنامه های مورد علاقه خودر در تلویزیون تعمیر شده آماده اید! لذت ببرید!

مرکز تخصصی تعمیر و سرویس تلویزیون در اصفهان اماده ارائه هر گونه خدمات به شما عزیزان است همکاران ما تلویزیون قابل تعمیر را از درب نزل از شما تحویل می گیرند و مجددا بعد از تعمیر آن را در محل به شما تحویل می دهند هزینه رفت و برگشت رایگان می باشد. پس با ما تماس بگیرید .

محصول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *