اگربا تصویر سیاه صفحه نمایش تلویزیون مواجه شدیم چگونه آن را تعمیر کنیم؟

led-lcd-fix-tvs-black-screen-lg

led-lcd-fix-tvs-black-screen-lg


اگربا تصویر سیاه صفحه نمایش تلویزیون مواجه شدیم چگونه آن را تعمیر کنیم؟

اگر به جای تصویر با تصویر سیاه صفحه نمایش مواجه شدیم چگونه آن را تعمیر کنیم؟

تا به حال شده است که تلویزیون شما حتی اگر گیرنده صدا کار کند چیزی به جز صفحه سیاه نشان ندهد؟ متأسفانه؛ این یک مسئله رایج است که این روزها تلویزیون های LCD یا LED سطح پایین یا متوسط وجود دارد. حتی ناامیدکننده ترین مسئله این است که از یک جز تقریبا کوچک و ارزان ناشی می شود که می تواند به راحتی جایگزین شود. معمول ترین موضوعات عبارتند از:

 


سیستم نور پس زمینه

 


•نقص خازن روی صفحه منبع تغذیه

•نقص LED در سیستم نور پس زمینه

در این پست، نگاهی خواهیم انداخت به مورد دوم و به یک روش برای رفع آن. یکی از مشتریان ما این علائم دقیقاً ناگهانی را روی تلویزیون خود داشت. این مشکل در تلویزیون های سطح پایین اغلب طی دو سال اول اتفاق می افتد. از آنجا که هزینه های تعمیر این نوع تلویزیون ها بسیار کم است، در نظر گرفتن تعمیر آن خود ایده خوبی است!این سوال ممکن است برای شما پیش بیاید که آیا تعمیر تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی ارزشش را دارد ؟ یا خیر در این جا ما به شما نکات مهمی را می گوییم .اولین مرحله:

عیب یابی

اولین قدم برای تعمیر،یافتن علت اصلی مسئله است. از آنجا که خرابی نور پس زمینه یک مسئله بسیار رایج است، این اولین چیزی است که باید آزمایش شود. برای انجام کار، ساده ترین راه روشن کردن صفحه نمایش، قرار دادن یک چراغ قوه بسیار نزدیک به آن و بررسی اینکه آیا می توانید تصویر را از طریق آن مشاهده کنید، است. تصویر بسیار تاریک خواهد بود، مانند روشنایی صفحه بسیار کم. اکنون که تصویر خوب است، این بدان معناست که صفحه اصلی نیز سالم است، بنابراین ما می خواهیم سیستم نور پس زمینه را آزمایش کنیم. به معنای جدا کردن تلویزیون برای دسترسی به نور پس زمینه است که بین صفحه LCD در جلو و تخته ها در عقب است این مسئله مستقیما رور نسبت کنتراست تلویزیون شما تاثیرخواهد گذاشت . در مورد تعمیر یک سامسونگ F5000 ، مجبور شدیم مراحل زیر را انجام دهیم:

بیشتر بخوانید  آموزش تعویض بک لایت تلویزیون ال ای دی در خانه

جداسازی قطعات

ابتدا باید محفظه پشتی را برداریم تا تخته ها آشکار شوند. (از چپ به راست: صفحه اصلی،T-CON، منبع تغذیه) صفحه LCD را از صفحه T-CON جدا کنیم.

 


برداشتن محفظه پشتی تلویزیون و جدا کردن دو نوار پایین صفحه

 


نوار پایین صفحه را از بورد جدا کنید.

تلویزیون را برگردانید تا محفظه جلویی و صفحه LCD از بین برود.(بسیار مراقب باشید زیرا پنل بسیار شکننده است!)

 


برداشتن محفظه جلویی ال سی دی

 


محفظه جلویی و سپس صفحه LCD را بردارید.

اکنون که قاب LCD برداشته شد، می توانیم حاشیه ای را که دیفیوزر نور پس زمینه را حفظ می کند، برداریم و به نور پس زمینه خود دسترسی پیدا کنیم.

 


پخش کننده جلو نور سیاه

 


 


پخش کننده چراغ عقب نور سیاه

 


 


 

مقاله پیشنهادی ما به شما :

مشکلات تلویزن های ال ای دی و راه حل های آن چیست ؟


در اینجا می توانیم بفهمیم که سیستم نور پس زمینه از LED ساخته شده است که جایگزینی آن در هنگام علت خرابی بسیار ساده است. توجه: تلویزیون های قدیمی دارای لوله های نئون برای نور پس زمینه هستند که ضخیم تر است و کمتر در معرض این نوع خرابی است. نور پس زمینه LED رایج ترین چیز این روزها است اما تلویزیون LED را با تلویزیون OLED اشتباه نگیرید.(برای بیشتر دانستن در مورد اینکه LED در مقابل OLEDکدام یک نمایشگر بهتری هستند اینجا کلیک کنید) اولی یک صفحه LCD کلاسیک با نور پس زمینه LED است، در حالی که صفحه دوم یک صفحه OLED است که به هیچ یک از نور پس زمینه احتیاج ندارد زیرا در هر پیکسل یکپارچه شده است. (اتفاقاً لوازم یدکی بسیار گران تر است(. بنابراین؛ اجازه دهید آن پوشش سفید را که بخشی از پخش کننده نور است، برداریم تا نور پس زمینه را خوب ببینیم.

 


نوارپس زمینه ساخته شده از نوارهای ال ای دی

 


نور پس زمینه ساخته شده از نوارهای LED

همانطور که می بینیم، سیستم نور پس زمینه از 5 نوار LED ساخته شده است. اولین کاری که باید انجام دهید جستجوی LED های سوخته است. اکثر سیستم های نور پس زمینه LED دارای نوارهایی هستند که به صورت سری تنظیم شده اند، به این معنی که اگر یکی از آنها خراب شود، همه سیستم تاریک می شود. توجه : اگر از نزدیک نگاه کنید، می بینید که یکی متفاوت از سایرین است! نوار 3 از بالا، ششمینLED از سمت چپ. ما به زودی آن را آزمایش خواهیم کرد!

بیشتر بخوانید  تعمیرات تلویزیون سامسونگ در اصفهان +4 پورت های تلویزیون !

آزمایش کردن

با استفاده از یک مولتی متر، می توانیم تأیید کنیم که نوارها واقعاً به صورت سری تنظیم شده اند، بنابراین اکنون باید هر نوار را به صورت جداگانه آزمایش کنیم. افراد حرفه ای از تسترهای ال ای دی مانند آزمایش، استفاده می کنند (حدود 40 دلار در آمازون)! معمولایک LED مانند برای روشن شدن به ولتاژ ورودی2.5تا 3.6 ولت نیاز دارد. با جستجوی آنلاین این مدل دریافتم که مواردی که در آن نوارها استفاده می شود به 3.6ولت نیاز دارند. بنابراین در هر نوار عدد LED وجود دارد:

 


 

مقاله پیشنهادی ما به شما :

تعمیر روشن و خاموش نشدن تلویزیون سامسونگ


ولتاژ ورودی (ولت 32= 9×3.6 ) برای روشن شدن یک نوار لازم است. این حداکثر ولتاژی است که ما نمی خواهیم بیش از آن داشته باشیم، در غیر این صورت LED ها ممکن است در هنگام آزمایش آسیب ببینند. بنابراین، من 3 باتری 9 ولتی را که در یک کشو قرار داده بودند، برداشتم و آنها را به صورت سری قرار دادم تا باتری مجازی 27 ولتی (3 × 9 ولتی) بسازم. کمتر از 32.4 ولت بهینه مورد نیاز است اما نه خیلی پایین تر، ممکن است بتواند نوار را کمی روشن کند تا بتوانیم تشخیص دهیم که کار نمی کند. در اینجا نگاهی به تنظیمات می اندازیم:

 


نوار ال ای دی ساخت خانگی

 


تستر نوار LED خانگی

چیزی که باتری های 9 ولتی دارند این است که ساخته شده اند تا با یکدیگر متصل شوند! بنابراین شما فقط باید چند کابل را در دو انتهای آن قرار دهید و بروید. اکنون ما به سادگی باید هر نوار را به صورت جداگانه تست کنیم تا ببینیم آیا روشن می شوند یا خیر. برای هر کدام که به طور کامل نیست، به این معنی است که حداقل یک LED معیوب دارد.


تستر نوار LED


 


نوارهای پایینی سالم هستند

 


پس از تکرار این عملیات در همه نوارها، فقط یک LED معیوب پیدا کردم، همان موردی که فکر می کردیم در ابتدا با نور پس زمینه نگاه می کنیم. (نوار 3 از بالا، ششمین LED از سمت چپ) برای درک بهتر شکل ظاهری LED سوخته در اینجا 2 تصویر از یک سوخته و یک تصویر از سالم وجود دارد.

بیشتر بخوانید  مشکلات تلویزیون‌های ال ای دی و راه‌حل های‌ آن‌ها چیست؟

 


LED سوخته


 


LEDنرمال

 


رنگ دودی را در مقایسه با رنگ معمولی در ذهن داشته باشید.

صفحه ثابت است.

تعمیر

اکنون که به نظر می رسد مسئله را شناسایی کرده ایم ، 3 گزینه داریم: کل نوار را با یک نوار جدید جایگزین کنید LED را با یک LED جدید جایگزین کنید LED را کنار بگذارید و انگشتان خود را عبور دهید تا نور پس زمینه همچنان به اندازه کافی همگیر باشد برای مبتدیان ، سومین مورد را دنبال خواهیم کرد تا مطمئن شویم که در تلویزیون مشکل دیگری وجود ندارد ، اما بعداً بهتر است LED را با یک LED جدید جایگزین کنید ، در غیر این صورت ممکن است یک نقطه تاریک روی تصویر مشاهده کنید. معمولاً برای از بین بردن صحیح LED به یک نوع وسیله گرمایشی نیاز داریم اما اگر در خانه ابزاری نداشتید و وسایلی مانند سشوار نیز جوابگو نبود زیر یک سیم را لحیم کرده و استفاده کنید .


یک خرابکاری  به تمام معنا برای برداشتن ال ای دی


ولتاژ بالا (200-300 ولت) هنگام اتصال از طریق تلویزیون عبور می کند ، بنابراین بسیار مراقب باشید که چگونه آن را کنترل کنید تا خطر برق گرفتگی نداشته باشید! تمام نور پس زمینه باید دوباره روشن شود.


یک خرابکاری  به تمام معنا برای برداشتن ال ای دی


اکنون فقط باید تلویزیون را از برق بکشید ، LED را با تلویزیون جدید جایگزین کرده و همه چیز را کنار هم قرار دهیم. فقط برای اطمینان ، ما باید تلویزیون را دوباره روشن کنیم و بررسی کنیم همه چیز خوب است.

 

 


 تلویزیون درست شد

 


نتیجه گیری

سوالی که بارها پرسیده شده است که روشن گذاشتن مداوم تلویزیون بر کیفیت تصویر تاثیر دارد ؟علل ریشه ای دیگری نیز ممکن است برای علائم مشابه وجود داشته باشد، صفحه نمایش سیاه معمولاً بسیار جدی به نظر می رسد و بنابراین تعمیر آن گران است، اما این مورد نمونه کاملی است که مدتی طول می کشد تا به دنبال علت اصلی آن باشید.

مهمتر از همه؛ تعمیر همیشه بهتر از دور انداختن است.تیم حرفه ای تعمیر و سرویس تلویزیون اصفهان آماده ارائه هر گونه خدمات به شما عزیزان است . ما تلویزیون را درب منزل شما تحویل می گیریم و بعد از تعمیر در محل تحویل می دهیم . هزینه رفت و آمد رایگان می باشد. پس با ما تماس بگیرید.

محصول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *