آموزش تعمیر پنل تلویزیون های LCD و LED

Panel-Repairing-Process-lg

Panel-Repairing-Process-lg


آموزش تعمیر پنل تلویزیون های LCD و LED

سلام دوستان ، امروز در این مقاله در مورد تعمیر پنل تلویزیون‌ های LCD-LED با شما صحبت می‌کنم. در مورد انواع مختلف پنل مثل TFT، LED ، LCD ، پنل لپ‌تاپ ، پنل کنسول ‌های بازی و غیره توضیح خواهیم داد. اینجا ما فقط در مورد تعمیر پنل به شما توضیح می‌دهیم، نه تعمیر تلویزیون. اگر می‌خواهید تکنیک ‌هایی مانند تعمیر پنل را یاد بگیرید، این پست را با دقت تا انتها دنبال کنید. بگذارید قبل از شروع صحبت در مورد تعمیر پنل به یک نکته‌ی دیگراشاره کنیم، اطلاعاتی را که در این پست خواهید دید حین تعمیرات به دست آوردیم . اگرنکته‌ی جدیدی حین تعمیر وجود داشته باشد ، آن را از طریق این وبسایت با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

قبل از تعمیر پنل باید اطلاعاتی در موردش داشته باشید ، باید مشکل پنل را بدانید . بعد از پیدا کردن مشکل باید دنبال راه حلی برایش باشید. اگر اطلاعاتی در مورد مشکل دارید که خیلی خوب است ، ولی اگر چیزی در موردش نمی‌دانید ، همه‌ی اطلاعات مورد نیاز را می‌توانید در این پست بدست بیاورید.

مراحل تعمیر پنل

تعمیر پنل مراحل خیلی زیادی دارد ، ولی ما تمام مراحلی که حین تعمیر پنل طی می‌کنیم به شما خواهم گفت. دو نوع ایراد داخل پنل‌ها وجود دارد ، ایرادهای فیزیکی و ایرادهای مکانیکی. اگر پنل دچار آسیب فیزیکی شده باشد ، دیگر قابل تعمیر نیست . ولی اگر مشکل مکانیکی یا خرابی قطعه یا قلع‌مردگی یا سوختگی در مسیر باشد، می‌توانیم آن پنل را تعمیر کنیم.

بیشتر بخوانید  تعمیرات تلویزیون سونی در شاهین شهر 4راهکار برای شما!

اگر به دنبال آموزش تعویض بک لایت تلویزیون ال ای دی خود در خانه هستید این مقاله را بخوانید :

آموزش تعویض بک لایت تلویزیون ال ای دی در خانه


اگر می‌خواهیددر مورد رایج‌ ترین ایراد داخل پنل ‌ها بدانید اینجا تمام اطلاعات در مورد ایرادهای پنل را به دست خواهید آورد، ما تمام ایرادها را در فروشگاه بررسی کردیم و تجربه‌ی خودمان را در مورد همه‌ی آن‌ها با شما به اشتراک می‌گذاریم.

مراحل تعمیر پنل

مرحله‌ی اول

اگر پنل شما هیچ تصویری ندارد ، باید این مرحله را طی کنید. قبل از هر چیز باید ولتاژ پنل را چک کنید، ولتاژ پنل از منبع تغذیه‌ی اصلی پنل تامین می‌شود. اگر داخل پنل منبع تغذیه وجود دارد، باید فیوز پنل را چک کنید. آیا سوختن فیوز پنل به معنی اتصال کوتاه بودن پنل است؟ برای بررسی این موضوع باید مراحلی را طی کنید تا از وجود اتصال کوتاه مطمئن شوید. اگر داخل پنل اتصال کوتاه پیدا کردید که خیلی عالیست، مشکل پنل با حذف آن برطرف خواهد شد. این اولین مرحله‌ای است که ما برای آموزش مقدماتی تعمیر تلویزیون‌هایLCD و LED طی می‌کنیم.

مرحله‌ی دوم

اگر همه‌ی ولتاژهای مورد نیاز برای کار در PCB پنل وجود داشت و پنل تصویر نداشت، باید این مرحله را طی کنید. قبل از هر چیز اگر پنل هیچ تصویری نداشت ، باید ولتاژ مرجع را اندازه بگیرید. اگر می‌خواهید در مورد ولتاژها و مقدار آن‌ ها داخل پنل بدانید ، تمام اطلاعات در مورد ولتاژ رابه دست بیاورید. در مراحل اول و دوم به شما در مورد ولتاژها و اینکه برای شما بی‌خطر هستند یا نه گفته شد، حالا اگر پنل تصویر نداشت ، باید آی ‌سی COF را بررسی کنید. این دومین مرحله‌ای است که من در تعمیر پنل‌هایLCD-LED انجام می‌دهم.

بیشتر بخوانید  چگونه تلویزیون های قدیمی را به آکواریوم تبدیل کنیم ؟

مرحله‌ی سوم

در این مرحله من در مورد اصلاح پنل با شما صحبت می‌کنم . اصلاح پنل یعنی اگر قطعه‌ای در پنل آسیب دیده یا اتصال کوتاه شده یا مقدار آن تغییر کرده باشد ، باید آن قطعه را بای‌پس کنید و عمل اصلاح را انجام دهید. این سخت‌ ترین مرحله است ، چون اگر دانش اصلاح را ندارید، باید خیلی با تجربه باشید که بتوانید این کار را انجام دهید. چون کسانی اصلاح را انجام می‌دهند که مدتهاست در این زمینه کار می‌کنند و دانش زیادی در مورد این مسائل دارند بهترین مرکز تعمیر تلویزیون را پیدا کنید، فقط آن ‌ها می‌توانند اصلاح پنل را صحیح و از راه درست انجام دهند. در این نوع پست ‌ها ما فقط می‌توانیم اطلاعات تئوری را در اختیار شما بگذاریم.

به شرطی که داخل پنل ولتاژ مرجع داشته باشیم، در صورت قطع هر کدام از ولتاژها با این روش می‌توانید پنل را تعمیر کنید. در ابتدای این روش به شما درباره‌ی ولتاژ مرجع پنل گفتم، که ولتاژ تعمیر پنل است، برای تعمیر هر پنلی باید اول آن ولتاژها را بدانید و این نکته‌‌ی بسیار مهمی است.

نکات طلایی:

اگر پنل بعد از تمام مراحل بالادرست نشد ، باید ولتاژ آی‌سی COF را بررسی کنید. حتی اگر بعد از انجام مراحل بالا باز هم پنل کار نکرد ، باید آی‌سی COF راچک کنید و از وجود ولتاژ مورد نیاز داخلش مطمئن شوید. می‌دانم که تمام تعمیرکارهای تلویزیون ‌های‌ LCD-LED موقع بررسی ولتاژ آی ‌سی COF، که در همه‌ی پنل‌ های LCD-LED وجود دارد، بارها به مشکل برمی‌خورند. پس امروز در مورد انواع ولتاژهای آی‌سی COF صحبت می‌کنم. اگر دانش تعمیرات تلویزیون‌های‌ LCD-LED و الکترونیک را ندارید ، می‌توانید تمام اطلاعات مورد نیاز در مورد روش‌ های تعمیرات الکترونیک را در این وبسایت به دست بیاورید.

بیشتر بخوانید  چرا همیشه خرید یک تلویزیون ارزان به صرفه نیست ؟

مرکز تعمیر تخصصی تلویزیون در اصفهان با ارائه خدماتی مانند تعمیر تلویزیون سامسونگ در اصفهان ، تعمیر تلویزیون سونی در اصفهان تعمیر تلویزیون ال جی در اصفهان در خدمت شما همشهریان عزیز است جهت ارتباط بیشتر با ما تماس بگیرید .

محصول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *