تنظیمات رنگ تلویزیون سامسونگ برای بهبود کیفیت تصویر

fix-samsung-tv-color-distortion-lg

fix-samsung-tv-color-distortion-lg


تنظیمات رنگ تلویزیون سامسونگ برای بهبود کیفیت تصویر

حتی با وضوح4K Ultra HD ، HDR، و طیف رنگی گسترده ، ممکن است در شرایطی انتظار بهترین‌ ها را داشته ‌باشید ، اما در نهایت بدترین حالت را تجربه کنید . تلویزیون‌ های امروزی دارای مشکل مشترک سوسو زدن و تیرگی صفحه هستند . سامسونگ نیز یکی دیگر از آن برندها است که اگرچه تلویزیون ‌های آن عالی هستند ، اما همان مشکل مشترک را دارند. چگونه می‌توان مشکلات رنگ تلویزیون سامسونگ را برطرف کرد؟

بیشترین پرسش از سوی مردم همین پرسش است ، زیرا اخیراً مردم با تنظیم رنگ و روشن و خاموش نشدن تلویزیون سامسونگ روبه‌رو شده‌اند . چطور می‌شودآن تعمیر کرد؟ سامسونگ ، این نام کافی است تا بدانید که در صفحه تلویزیون یا نمایشگر های خود که احتمال وقوع چنین مشکلاتی در آن‌ها وجود دارد ، بسیاری از فناوری ‌ها را گنجانده ‌است .

ویژگی ‌هایی مانند عمل تثبیت تصویر و صرفه‌ جویی در انرژی ، آن‌طور که انتظار می‌رود عمل نمی‌کنند و در عوض باعث مشکلاتی مانند تنظیم رنگ در تلویزیون سامسونگ می‌شوند . این احتمال وجود دارد که این مشکل به دلیل سیم یا سخت‌ افزار خارجی دیگری به وجود آمده ‌باشد .

هنگام تماشای فیلم‌ ها ، نمایش ‌های تلویزیونی یا سریال‌ های مورد علاقه خود در تلویزیون سامسونگ ، حتماً با این پدیده مواجه شده‌اید که رنگ آن به آرامی وا می‌رود . و همیشه این سوال پیش می آید که تاثیر روشن گذاشتن تلویزیون بر روی کیفیت تصویر آن چگونه است .این پدیده به خصوص در عکس ‌های کلوزآپ (نمای نزدیک) روی می‌دهد . به هر حال ، هم احتمال می‌رود که چنین مشکلی پدیدار شود و هم راهی برای رفع آن و لذت بردن از تماشای فیلم ، سریال و برنامه ‌های تلویزیونی در تلویزیون شگفت ‌انگیز سامسونگ شما وجود دارد.

اگر بخواهید از نمایش‌ها ، فیلم‌ ها و سریال‌های تلویزیونی مورد علاقه خود در تلویزیون سامسونگ لذت ببرید ، کیفیت تصویر بسیار مهم است . تلویزیون سامسونگ از ویژگی‌ تنظیمات پیشرفته رنگ برخوردار است . برای دسترسی به تنظیمات پیشرفته رنگ در تلویزیون سامسونگ ، مراحل ذکرشده در زیر را دنبال کنید.

نحوه رفع مشکلات رنگ تلویزیون سامسونگ

روش 1: تنظیمات پیشرفته رنگ در تلویزیون سامسونگ

گام اول: تلویزیون سامسونگ را روشن کنید.

گام دوم: دکمه منو بر روی کنترل تلویزیون سامسونگ خود را فشار دهید.

گام سوم: اکنون گزینه‌ ای تحت عنوان «تصویر»را پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید تا گزینه ‌های ویدئو در تلویزیون سامسونگ شما باز شود.

گام چهارم: در فهرست تصویر ، به پایین حرکت کنید ، گزینه«HUE» را پیدا کرده و انتخاب نمایید. عملکرد HUE سطوح سبز تا قرمز را در هر دستگاه تلویزیونی کنترل می‌کند . می‌توانید نور قرمز و سبز را متوازن کنید یا یکی از آن ‌ها را مطابق میل خود کم یا زیاد نمایید.

گام پنجم : پس از اینکه توازن بین نورهای سبز و قرمز را برقرار کردید ، به سراغ گزینه «اشباع رنگ» بروید.

گام ششم : در صورتی که متوجه شدید رنگ ‎ها در پس ‌زمینه محو می‌شوند، در منوی اشباع رنگ ، همیشه می‌توانید نسبت کنتراست را کاهش دهید .

گام هفتم :در گزینه اشباع رنگ ، گزینه دمای رنگ را انتخاب کنید .

گام هشتم : دمای رنگ سطح کلی رنگ تلویزیون را تنظیم می‌کند . در صورتی که مشاهده کردید رنگ قرمز بیش از حد شدید است ، باید دمای رنگ را به «سرد» تغییر دهید ، و اگر متمایل به آبی است ، آن را روی «گرم» تنظیم کنید . بسته به این‌که از کدام مدل تلویزیون سامسونگ استفاده می‌کنید ، ممکن است تنظیمات متفاوت باشد.


اگر میخواهید در مورد رفع مشکلات تلویزیون و تعمیر آن بیشتر بدانید پیشنهاد ما به شما خواندن این مقاله است :

اگر با تصویر سیاه صفحه نمایش تلویزیون مواجه شدیم چگونه آن را تعمیر کنیم


روش 2: گزینه حسگر سازگار با محیط زیست را غیرفعال کنید

برای غیرفعال کردن ویژگی حسگر سازگار با محیط زیست ، مراحل ذکرشده در زیر را دنبال کنید.

گام اول: تلویزیون سامسونگ را روشن کنید .

گام دوم: دکمه منو بر روی کنترل تلویزیون سامسونگ خود را فشار دهید.

گام سوم: تنظیمات را باز کنید.

گام چهارم: گزینه «حسگر سازگار با محیط زیست» را پیدا و بر روی آن کلیک کنید.

گام پنجم:از آن‌جا ویژگی حسگر سازگار با محیط زیست را خاموش یا غیرفعال کنید.

خاموش یا غیرفعال کردن ویژگی حسگر سازگار با محیط زیست ، تنظیمات خودکار روشنایی نور محیط را غیرفعال می‌کند.

روش 3: گزینه صرفه ‌جویی در انرژی را غیرفعال کنید

برای غیر فعال کردن ویژگی صرفه‌ جویی در انرژی ، مراحل ذکرشده در زیر را دنبال کنید.

گام اول: تلویزیون سامسونگ را روشن کنید.

گام دوم: دکمه منو بر روی کنترل تلویزیون سامسونگ خود را فشار دهید.

گام سوم: تنظیمات را باز کنید.

گام چهارم: گزینه «صرفه‌جویی در انرژی» را پیدا و بر روی آن کلیک کنید.

گام پنجم:از آن‌جا ویژگی صرفه ‌جویی در انرژی را خاموش یا غیرفعال کنید.

با خاموش یا غیرفعال کردن ویژگی«صرفه‌جویی در انرژی»، تلویزیون سامسونگ شما به طور خودکار روشنایی را بر اساس آن‌چه که تماشا می‌کنید ، تنظیم نمی‌کند .

روش 4: تنظیمات کارشناسانه

گام اول: تلویزیون سامسونگ را روشن کنید .

گام دوم: دکمه منو بر روی کنترل تلویزیون سامسونگ خود را فشار دهید.

گام سوم: اکنون ، گزینه تنظیمات سریع در تلویزیون سامسونگ خود را باز کنید.

گام چهارم:در تنظیمات سریع ، به حالت تصویر بروید . حالت تصویر دارای چهار نمایش ازپیش ‌تعیین ‌شده است که عبارت ‌اند ازپویا ، استاندارد ، طبیعی و سینما . می‌توانید هر کدام از حالت ‌های از پیش ‌تعیین ‌شده یا حالتی را که با آن راحت ‌تر هستید و مشکل رنگ تلویزیون سامسونگ شما را رفع می‌کند ، انتخاب نمایید.

گام پنجم: در تنظیمات تصویر ، اگر به دنبال تنظیمات دقیق ‌تری هستید ، می‌توانید تنظیمات کارشناسانه را نیز در تنظیمات حالت تصویر باز کنید.

گام ششم: تنظیمات کارشناسانه به تنظیماتی مانند نور پس‌زمینه ، روشنایی ، کنتراست ، وضوح ، رنگ و رنگ سایه در نمایشگرها یا صفحه ‌های تلویزیون سامسونگ کمک می‌کند . می‌توانید این تنظیمات را برای رفع مشکل رنگ در تلویزیون سامسونگ انجام دهید.

گام هفتم : تنظیمات کارشناسانه همچنین دارای برخی ویژگی‌ های دیگر مانند نمای روشن دیجیتال ، گزینه افزوده حرکت خودکار ، تیرگی محلی و کنترل‌ ها و تنظیمات پیش‌ فرض HDR برای توازن رنگ می‌باشد .

نتیجه ‌گیری

روش‌ های ذکرشده در بالا روش‌ های آزمایش‌ شده‌ای است که به طرز حیرت ‌انگیزی برای من کارساز بود . اگر با همین مشکل رنج مواجهید، می‌توانید آن‌ها را امتحان کنید . درصورتي كه مشكل شما حتي پس از تنظيمات برطرف نشود ، ممكن است در اثر سيم معیوب ، اتصال نامناسب يا کارکرد نادرست گيرنده به وجود آمده‌ باشد. در چنین مواردی ، باید با تیم پشتیبانی فنی شبانه ‌روزی برای کمک تماس بگیرید.

مرکز سرویس تخصصی تلویزیون اصفهان آماده هر گونه ارائه خدمات در زمینه تعمیر و تعویض انواع قطعات تلویزیون می باشد . پرسنل ما در محل تلویزیون را از شما تحویل می گیرند و بعد از تعمیر در همان محل به شما تحویل می دهند هزینه رفت و برگشت رایگان می باشد .پس برای ارتباط بیشتر با ما تماس بگیرید.

نظرات :

محصول

1 Comment

  • سلام خسته نباشید چجوری از رسیور داخلی تلویزیون استفاده میشه کرد یعنی منظورم جا به جایی بین رسیور و گیرنده داخلی هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *