داغ شدن تلویزیون - دمای بالا

داغ شدن تلویزیون - دمای بالا - اصفهان تی وی سرویس


داغ شدن تلویزیون از ایراداتی است که برای دستگاه تلویزیون به وجود می آید. انواع برندهای تلویزیون های هوشمند و یا حتی قدیمی دچار این مشکل می شوند. مانند هر وسیله دیگری که استفاده می کنید، ممکن است در صورت استفاده طولانی بیش از حد گرم شوند. داغ شدن تلویزیون بیش از حد می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. مثل مشکل در سیستم خنک کننده دستگاه، گرمای بیش از حد محیط اطراف اتفاق بیافتد. و یا توسط سایر وسایل الکترونیکی دیگر هم ممکن است به وجود آید. نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی در اصفهان مشکل داغ شدن تلویزیون را حل کند.

در صورتی که ناگهانی تلویزیون خاموش شود بهتر است به دستگاه استراحت دهید. پس از چند دقیقه مثلا 30 دقیقه تا یک ساعت بعد آن را روشن کنید. در صورتی که مشکل همچنان ادامه پیدا کرد، بهتر است با نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی در اصفهان تماس بگیرید. esfahantvservice در این مقاله قصد دارد در ارتباط با علت داغ شدن تلویزیون یا صفحه نمایش توضیحاتی ارائه دهد. همچنین نحوه جلوگیری از آن علل توضیح داده می شود، پس لطفا تا انتهای مقاله همراه باشید.

نویسنده محمد امین میرزایی
تاریخ 18 مرداد
موضوع مقاله داغ شدن تلویزیون
علل ایجاد مشکل دمای بالای محیط – تهویه هوای نامناسب – …

فهرست تصاویر

گرمای بیش از حد تلویزیون 1 فن خراب شده

گرمای بیش از حد تلویزیون 2 دمای بالا

بیشتر بخوانید  تعمیر تلویزیون OLED و 6 روش برای جلوگیری از نیاز آن!

گرمای بیش از حد تلویزیون 3 جایگاه مناسب تلویزیون

به چه علت هایی تلویزیون ممکن است داغ شود؟

داغ شدن تلویزیون دلایل مختلفی و زیادی می تواند داشته باشد که در ادامه به آن ها اشاره می شود. دمای بالا و گرما نامناسب برای تلویزیون تاثیر گذار است. اگر تلویزیون در یک محیط بسته و بدون تهویه هوا مناسب قرار گیرد، ممکن است داغ شود. تهویه نامناسب هر وسیله الکترونیکی را می تواند در معرض خطر داغ شدن قرار دهد. برا آگاهی بیشتر و کامل از تمامی این موارد به نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی در اصفهان مراجعه کنید.

عملکرد نامناسب فن خنک کننده می تواند دلیل دیگر داغ شدن تلویزیون باشد. تلویزیون ها مثل بقیه وسیل الکترونیکی دارای فن خنک کننده هستند که برای جلوگیری از گرم شدن زیاد استفاده می­شود. فن خنک کننده ممکن است گیر کرده باشد یا کابل آن دچار قطعی یا اتصالی شده باشد. اگر این فن به هر دلیلی درست عمل نکند می تواند موجب داغ شدن تلویزیون شود. استفاده طولانی مدت هم تاثیر دارد. مثلا استفاده زیاد و پشت سر هم از تلویزیون، باعث حجم بالای حاصل از فعال شود و منجر به داغ شدن تلویزیون شود. برای اطلاعات بیشتر به اصفهان تی وی سرویس مراجعه کنید.

گرمای تلویزیون - داغ شدن

گرمای تلویزیون – داغ شدن تلویزیون – اصفهان تی وی سرویس

گرمای بیش از حد تلویزیون 1 فن خراب شده

خطا و ایرادات سخت افزاری دستگاه بیشترین تاثیر را دارد. خطاهای سخت افزاری مانند ایراد در قطعات داخلی یا نامناسب بودن می تواند باعث داغ شدن تلویزیون شود. در برخی موارد، ولتاژ برق ضعیف می تواند علت داغ شدن تلویزیون باشد. به این صورت تمامی اجزا و قطعات دستگاه نمی توانند به درستی کار کنند. مثلا فن دستگاه توانایی روشن شده ندارد و منجر به داغ شدن تلویزیون می شود. اگر همه موارد گفته شده بررسی شد و همچنان مشکل باقی بود به محل نصب تلویزیون توجه کنید. دستگاه برای جریان داشتن و گردش بهتر هوا باید از دیوار فاصله داشته باشد. محل بسته و بدون تهویه هوا، ممکن است باعث داغ شدن تلویزیون شود.

بیشتر بخوانید  رایج‌ترین دلایل خرابی کنترل تلویزیون چیست؟ + 5 راه حل تعمیر آن

روش هایی جهت پیشگیری از داغ شدن بیش از حد تلویزیون

تا الان با علت داغ شدن تلویزیون در پشت، بدنه‌ و نمایشگر آشنا شدیم. اکنون باید ببینیم که برای جلوگیری از ایجاد این مشکل چه اقداماتی را باید انجام داد. نبود فضای کافی برای جریان هوا دلیل اول است. تلویزیون باید در جایی قرار گیرد که هوا به خوبی در آن جا گردش داشته باشد. آن را به دیوار نچسبانید یا تکیه ندهید. بهتر است که فاصله پشت تلویزیون با دیوار تا حدی باز باشد. این کار سبب جلوگیری از داغ شدن تلویزیون می شود و گردش هوا انجام شود. دمای ایده آل محیط اطراف تلویزیون باید بین صفر تا ۴۰ درجه سانتی گراد باشد. برای مشاوره جهت جایگاه نصب تلویزیون به مقالات سایت esfahantvservice مراجعه کنید.

دمای بالا - تلویزیون داغ

دمای بالا – داغ شدن تلویزیون – اصفهان تی وی سرویس

گرمای بیش از حد تلویزیون 2 دمای بالا

روشن بودن طولانی مدت دستگاه تلویزیون از علت های داغ شدن تلویزیون است. بهتر است برای زمان های طولانی روشن نباشد. عادت نامناسبی که خیلی از افراد دارند، این است که تلویزیون را بی هدف روشن می گذارند. وقتی علت آن را جویا می شویم، دلیلش را وجود صدایی در خانه می گویند. در صورتی که حتی یک ثانیه آن را تماشا نمی کنند. این کار باعث می شود حرارت دستگاه بالا رود و دمای زیاد به قطعات داخلی آسیب بزند.

تمیز کردن و تمیز بودن تلویزیون هم تاثیر در داغ شدن تلویزیون دارد. حتما تلویزیون را چند روز یک بار تمیز کنید. بدین صورت که با پارچه ای نرم گردگیری را انجام دهید. در صورت عدم انجام این کار، گرد و غبارهایی که در محیط وجود دارند، روی منافذ پنل تلویزیون می نشیند. بسته شدن منافذ، مسیر عبور هوا را می بندند. در نتیجه باعث می شود تلویزیون در این شرایط گرم شود. اطلاعات بیشتر در سایت اصفهان تی وی سرویس وجود دارد.

بیشتر بخوانید  تلویزیون ضربه خورده + 2 راه برای تعمیر تخصصی آن

نتیجه گیری برای تعمیر و جلوگیری از داغ شدن تلویزیون

همان‌طور که گفته شد، کاربر نمی تواند تلویزیونی با مشکل داغ شدن را تعمیر کند. برای رفع این مشکلات در چنین مواقعی، باید از افرادی که تخصصی در این حوزه کار می کنند کمک بگیرید. پیشنهاد ما برای کاربران جهت تعمیر داغ شدن تلویزیون، مجموعه اصفهان تی وی سرویس است. جهت تغییر جایگاه قرار گیری تلویزیون و راهنمایی برای نصب آن روی دیوار از esfahantvservice کمک بگیرید. نصب تلویزیون روی دیوار هم به زیبایی منزل کمک می کند، هم باعث بازتر شدن محیط می شود. اگر هم نصب اصولی باشد، هوا به خوبی در جریان خواهد بود و داغ شدن تلویزیون اتفاق نمی افتد.

تلویزیون - جای مناسب

تلویزیون – جای مناسب – اصفهان تی وی سرویس

گرمای بیش از حد تلویزیون 3 جایگاه مناسب تلویزیون

سوالات متداول و رایج در مورد داغ شدن تلویزیون

  • مشکلات داغ شدن برای تلویزیون همیشه سخت افزاری هستند یا می تواند نرم افزاری هم باشد؟

اغلب این گروه مشکلات سخت افزاری هستند.

  • چرا به مشکل داغ شدن تلویزیون باید توجه کرد؟

زیرا گرمای زیاد می تواند روی بقیه قسمت ها و قطعات داخلی تلویزیون هم اثر منفی بگذارد.

  • هزینه رفع مشکل گرم شدن زیادی تلویزیون چقدر است؟

تعرفه خدمات بستگی به مشکل پی آمده دارد. پس باید ابتدا تلویزیون بررسی شود سپس هزینه اعلام شود.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *