به هم ریختگی رنگ - تصویر غیرمناسب

به هم ریختگی رنگ - تصویر غیرمناسب - اصفهان تی وی سرویس


به هم ریختگی رنگ در تلویزیون بسیار مهم است. هنگامی که صفحه تلویزیون تیره تر از حد معمول به نظر می‌­رسد، چندین دلیل ممکن برای این مشکل وجود دارد. تلویزیون شما ممکن است دچار مشکل شده باشد و نیاز به تعمیر یا تعویض قطعات داشته باشد. اما می تواند ایراد به سادگی و با تنظیم میزان روشنایی صفحه نمایش برطرف شود. نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی در خمینی شهر توانایی رفع مشکلات تلویزیون و به هم ریختگی رنگ ها را دارد.

تصور کنید برای برنامه ای که مدت ها انتظار کشیده اید. موقعی که می خواهید برنامه را ببینید متوجه ایراد در تلویزیون می شوید. در هر صورت، باید در اسرع وقت اقدامات لازم را برای حل و فصل مشکلات انجام دهید. در غیر این صورت می تواند موجب بدتر ایرادات شود. با انجام به موقع تعمیرات می توان از پیشرفت کردن مشکل جلوگیری کنید. نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی در خمینی شهر با داشتن متخصصین می تواند ایرادات حوزه تلویزیون را رفع کند.

نویسنده محمد امین میرزایی
تاریخ 19 مرداد
موضوع مقاله به هم ریختگی رنگ
راه کارهای رفع ایراد بررسی 5 روش حل مشکل

فهرست تصاویر

به هم ریختگی رنگ 1 تصویر سیاه تلویزیون

به هم ریختگی رنگ 2 رنگ بندی غلط

به هم ریختگی رنگ 3 تصاویر نامناسب

چند راه حل رایج برای رفع به هم ریختگی رنگ تلویزیون

راه حل اول هنگام مواجهه با صفحه تلویزیون تاریک، مطمئن شدن از درستی گزینه­‌های تنظیمات است. اولین کاری که باید انجام دهید این است که تنظیمات خود را بررسی کنید. برخی از تنظیمات ممکن است تغییر کرده باشند، بنابراین همیشه ایده خوبی است که به حالت اول برگردید. ابتدا تنظیمات تصویر خود را بررسی کنید. کنتراست، روشنایی و وضوح تلویزیون از طریق منوهای مختلف روی کنترل از راه دور قابل تنظیم است. موارد را بررسی کنید تا مطمئن شوید که همه آن­ها به درستی تنظیم شده‌­اند. اکثر تلویزیون های مدرن دارای سطوح جداگانه برای هر یک از این عناصر است. برای اطلاعات بیشتر در مورد به هم ریختگی رنگ، به نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی در خمینی شهر مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید  تعمیر تلویزیون اسمارت+ 7 علت رایج و آموزش برطرف آن+نتیجه کلی

تصویر سیاه - تلویزیون ال جی

تصویر سیاه – تلویزیون ال جی – اصفهان تی وی سرویس

به هم ریختگی رنگ 1 تصویر سیاه تلویزیون

همچنین یک تنظیم کلی “کنتراست” برای کل صفحه نمایش هستند (که معمولاً روش خاص خود را برای تنظیم دارد). در مرحله بعدی باید سطح نور پس زمینه خود را بررسی کنید. اغلب به طور پیش فرض روی 100 درصد تنظیم شده است و هیچ گزینه ای برای تنظیم وجود ندارد. مگر اینکه به صورت دستی در تنظیمات منوی کاربر تغییر داده شود و حتی ممکن است قابل تنظیم نباشد. این امر منطقی است زیرا بدون تابش نور کافی، صفحه تلویزیون می­‌تواند آنقدر تاریک شود که تقریبا قابل مشاهده نیست. اما اگر نور بیش از حد از آن عبور کند می تواند رنگ ها را پاک کند و تصاویر روی صفحه را به چیز دیگری بدل کند.

ادامه راه حل ها برای رفع به هم ریختگی رنگ تلویزیون

در نهایت تنظیمات Picture Mode را بررسی کنید. حالت های تصویر تنظیمات متعددی را به طور همزمان تغییر می دهند. امروزه اکثر تلویزیون ها دارای حالت تصویر هستند. به عنوان مثال، گزینه “سینما” باعث می شود تصویر کمی تیره تر از حد معمول به نظر برسد. برای دسترسی به تنظیمات حالت تصویر تلویزیون، ابتدا دکمه هوم را روی کنترل از راه دور فشار دهید. با این کار وارد منوی اصلی تلویزیون می شوید. اکنون با استفاده از کلیدهای جهت دار خود به گزینه Picture در این منو بروید. سپس OK یا Enter  را در کنترل از راه دور فشار دهید. برای اطلاعات بیشتر به سایت اصفهان تی وی سرویس بروید. به هم ریختگی رنگ در تلویزیون بسیار مهم تلقی می شود.

بیشتر بخوانید  کالیبراسیون رنگ + 3 روش کلی برای انجام آن!

مرحله بعدی این است که سنسورهای نور را بررسی کنید. سنسور نور یک دستگاه، کوچک و گرد است که در پشت تلویزیون شما قرار می گیرد. این سنسور میزان نوری که به صفحه نمایش برخورد می کند را اندازه گیری می کند. سپس بر اساس آن، روشنایی را تنظیم می کند. اگر این سنسور به درستی کار نکند، سریعا متوجه می‌شوید. چون تلویزیون حتی زمانی که در اتاقی با سطح روشنایی معمولی است مانند اتاق‌های اداری، تاریک‌تر از حد معمول است. باید بررسی کرد که آیا سنسور نور تلویزیون، نیاز به تمیز کردن یا تعویض دارد یا خیر. برای رفع مشکلات به هم ریختگی رنگ به اصفهان تی وی سرویس مراجعه کنید.

رنگ بندی - تصویر نامناسب

رنگ بندی – تصویر نامناسب – اصفهان تی وی سرویس

به هم ریختگی رنگ 2 رنگ بندی غلط

تلویزیون را از منبع برق جدا کرده و سایر سیم­‌های متصل به آن مانند کابل­‌های HDMI را جدا کنید. هر پوششی را در اطراف جایی که سنسور نور تلویزیون خود را پیدا کردید بردارید. اگر پیچ‌هایی وجود دارد که آن­‌ها را در جای خود نگه می‌دارد، از پیچ گوشتی برای باز کردن استفاده کنید. پس از برداشتن تمام پوشش­‌های موجود، به آنچه از پنل پشتی تلویزیون خود باقی می ماند نگاه کنید. اگر چیزی مانع سوراخ‌ها شود مثل گرد و غبار، آن­‌ها را با موچین یا پنبه‌ای آغشته به الکل تمیز کنید. رفع مشکل به هم ریختگی رنگ بر میزان لذت کاربر از تماشای تلویزیون بسیار تاثیر گذار است.

بررسی نوسانات برق شدید و تاثیر گذار بر تلویزیون

اگر تلویزیون جدید دارید و صفحه نمایش آن تاریک است، ممکن است ولتاژ بالای شما باعث افزایش برق شده باشد. در این مورد، بررسی کنید که آیا پریز شما به درستی کار می کند یا خیر. اگر مشکلی ندارد، بررسی کنید که آیا فیوز تلویزیون شما نیاز به تعویض دارد یا خیر. اگر متوجه شدید که فیوز سوخته است و نیاز به تعویض دارد، به نمایندگی esfahantvservice بروید. آن‌­ها این کار را با تعداد فیوزهای تعویضی که لازم است انجام می دهند. تا زمانی که به اندازه کافی خوب کار کند تا بتوانید دوباره از تلویزیون خود استفاده کنید. در مرحله بعد، محافظ برق خود را مجددا تنظیم کنید. ببینید به رفع مشکلات به هم ریختگی رنگ کمک می کند!

بیشتر بخوانید  دلایل ایجاد مشکل رنگ تلویزیون + 5 راه حل و روش پیشگیری

نتیجه گیری و جمع بندی برای رفع مشکلات رنگ تلویزیون

ممکن است فکر کنید روشن کردن تلویزیون پس از ایرادات پیش آمده ایده خوبی است، اما در واقع اینطور نیست. اگر این کار را انجام دهید ممکن است تلویزیون شما آسیب بیشتری ببیند. نوسانات برق حتی می تواند منجر به مشکلات دیگری مانند آسیب به لوازم خانگی و به­‌طور کلی لوازم الکترونیکی شود. بنابراین باید اقدامات مراقبتی را انجام دهید. اطلاعات بیشتری در سایت esfahantvservice برای مطالعه کاربران وجود دارد. با مراجعه به سایت اصفهان تی وی سرویس به اطلاعات بیشتر برای به هم ریختگی رنگ دست پیدا کنید.

تصویر با رنگ نامناسب - تصویر مشکل دار

تصویر با رنگ نامناسب – تصویر مشکل دار – اصفهان تی وی سرویس

به هم ریختگی رنگ 3 تصاویر نامناسب

سوالات متداول و رایج برای مشکلات رنگ در تلویزیون

  • آیا می توان مشکلات مربوط به به هم ریختگی رنگ را برطرف کرد؟

بله، با اقدامات گفته شده می توان این مشکلات را برطرف کرد.

  • هزینه خدمات به هم ریختگی رنگ به چه صورت است؟

با وجه به مشخص نبودن علت دقیق مشکل، نمی توان تعرفه ای اعلام کرد. برای اطلاع از قیمت ها به esfahantvservice مراجعه کنید.

  • علت به هم ریختگی رنگ تلویزیون، مشکلات سخت افزاری است یا نرم افزاری؟

هر علتی می تواند سبب به وجود آمدن این مشکلات شود.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی در خمینی شهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *