خاموش شدن تلویزیون - بطور ناگهانی

خاموش شدن تلویزیون - بطور ناگهانی - اصفهان تی وی سرویس


خاموش شدن تلویزیون به طور ناگهانی و یک‌باره دلایل متعددی دارد که این اتفاق روی می دهد. در این بین بعضی از این علل رایج‌تر هستند و به دفعات بیشتر اتفاق می افتند. استفاده از کابل بی کیفیت، خرابی برد اصلی تلویزیون، فرسودگی قطعات برد دستگاه از دلایل اصلی هستند. خرابی آی سی برد پاور، نوسانات برق و برخی موارد دیگر هم در بروز این حادثه تاثیر گذارند. علل گفته شده می توانند سبب خاموش شدن تلویزیون به طور ناگهانی باشند. نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی در شاهین شهر در این زمینه شما را راهنمایی می کند.

با به وجود آمدن این اشکال، بدون آن که کاربر کاری کرده باشد خاموش شدن تلویزیون اتفاق می افتد. یا این‌که نه دکمه ای را فشار داده و نه حتی تلویزیون را لمس کرده است. اما خاموش شدن تلویزیون به ناگاه انجام می شود و دستگاه از کار می ‌افتد. واضح است که نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی در شاهین شهر اقدامات لازم را انجام می دهد. اما روش تعمیر در نظر گرفته شده، بستگی به نوع و علت ایجاد مشکل دارد. نحوه رفع این ایراد با توجه به علت بروز این مشکل تعیین و انتخاب می ‌شود.

نویسنده محمد امین میرزایی
تاریخ 21 مرداد
موضوع مقاله خاموش شدن تلویزیون و ایرادات ناگهانی
علل بروز مشکل توضیح بعضی از علت های مشکل ساز

فهرست تصاویر

سخت افزار 1 ایرادات سخت افزاری

بیشتر بخوانید  مین برد تلویزیون + 7 مرحله ی عیب یابی و تعمیر آن!

خاموش شدن تلویزیون 2 ic خراب

خاموش شدن تلویزیون 3 تلویزیون بدون مشکل

توضیحاتی در مورد خاموش شدن تلویزیون به طور ناگهانی

مثلا اگر علت پیش آمده ناشی از خرابی برد اصلی باشد، تعمیرات در جهت تعمیر یا تعویض برد خواهد بود. در این مقاله برخی از علل رایج که باعث می‌­شود خاموش شدن تلویزیون به طور ناگهانی اتفاق بیفتد، بررسی می‌­شود. نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی در شاهین شهر این دلایل را با کاربران و دیگر همکاران گرامی به اشتراک می‌­گذارد. برای این که همه افرادی که نیاز به اطلاعات دارند بتوانند اقدامات مورد نیاز برای تلویزیون خود را انجام دهند.

قطعات - سخت افزار

قطعات – خاموش شدن تلویزیون – اصفهان تی وی سرویس

سخت افزار 1 ایرادات سخت افزاری

در صورت مواجهه با این اشکال می‌­توانید به esfahantvservice مراجعه کنید و از تخصصی‌­ترین اقدامات مورد نیاز بهره مند شوید. شاید امکان جا به جایی تلویزیون و تحویل آن به تعمیرگاه را ندارید. پس بهتر است درخواست استفاده از سرویس تعمیر تلویزیون در محل استفاده نمایید. در هر حال تعمیر مشکل خاموش شدن تلویزیون، پس از بررسی دقیق و انجام مراحل عیب‌ یابی و تشخیص علت اشکال پیش آمده امکان‌ پذیر است. قابل توجه است که اقدامات تخصصی و خدمات تلویزیون با حضور در مرکز اصفهان تی وی سرویس قابل دریافت است.

بررسی کامل و جامع از علت خاموش شدن تلویزیون و قطعات مرتبط

اولین دلیل، خرابی مین برد یا برد اصلی تلویزیون می تواند باشد. یکی از ایرادات تلویزیون ها که سبب خاموش شدن تلویزیون می شود، خرابی برد اصلی است. وقتی مین برد خراب می شود معمولا نشانه هایی از خود بروز می دهد. به این صورت که تلویزیون روشن است و هنگام کارکردن با خاموش شدن تلویزیون به طور ناگهانی مواجه می شویم. هنگامی که دوباره دکمه پاور فشار داده می شود، چراغ جلوی تلویزیون چشمک می زند اما تلویزیون روشن نمی شود.

بیشتر بخوانید  دلایل اصلی مشکل خرابی منبع تغذیه تلویزیون + 3 روش تعمیر آن

فرسودگی قطعات مین برد هم بسیار تاثیر گذار است. مورد دیگر که باعث خاموش شدن تلویزیون به شکل خود به خودی می ‌شود، عمر بالای قطعات مین برد است. این اشکال عموما به دلیل زمان های طولانی روشن‌ ماندن تلویزیون و سن دستگاه مدت اتفاق می‌افتد. به همین دلیل توصیه می شود اگر از تلویزیون استفاده‌ای ندارید، برق دستگاه کاملا قطع شود. این کار به دلیل افزایش عمر مفید دستگاه و پیشگیری از خرابی برد انجام می شود. می توان بهترین سرویس های مرتبط با تعمیر و رفع ایرادات را در esfahantvservice مشاهده کرد.

ic - قطعه سخت افزاری

ic – قطعه سخت افزاری – اصفهان تی وی سرویس

خاموش شدن تلویزیون 2 ic خراب

علت دیگر استفاده از کابل انتقال تصویر بی کیفیت است. به این صورت که با استفاده از کابل بی کیفیت با قطع تصویر یا حتی خاموش شدن تلویزیون مواجه شویم. مثلا شاید اتفاق بیفتد که کابل HDMI کیفیت نامناسب داشته باشد و ایجاد اتصالی خاموش شدن تلویزیون اتفاق بیفتد. همچنین استفاده از کابل بی کیفیت و تقلبی برای اتصال بین دستگاه های مختلف، سبب اتصالی دستگاه و خرابی آن خواهد شد. بنابراین بهتر است جهت اتصال دستگاه های دیگر به تلویزیون از کابل های مطمئن و با کیفیت استفاده کنید.

دیگر علل برای خاموش شدن تلویزیون به طور ناگهانی

تلویزیون هایی که فلش مموری به آن ها وصل می شود، باید مواظب ویروسی بودن فلش باشند. زیرا ویروسی بودن فلش می تواند موجب خاموش شدن تلویزیون شود. پس برای وصل کردن یک فلش مموری به تلویزیون بسیار مراقب ویروسی بودن باشید. اگر فلش مشکل داشته باشد، باعث انتقال ویروس ها به تلویزیون های هوشمند می شود. که می تواند سیستم و برنامه های اصلی تلویزیون را از کار بیاندازد. پس مواظب باشید که هر فلش مموری را به دستگاه تلویزیون خود وصل نکنید.

بیشتر بخوانید  8 دلیل برای رفع اشکالات تلویزیون ها و آپدیت تلویزیون !

خرابی ic برد پاور هم در ایجاد مشکل خاموش شدن تلویزیون تاثیر گذار است. خاموش شدن ناگهانی تلویزیون به علت خرابی ic برد پاور از جمله موارد دیگر است. اگر بررسی ها نشان دهد که ایراد پیش آمده ناشی از خرابی ic است باید این قطعه تلویزیون تعویض شود. جهت جلوگیری از خرابی و ایجاد مجدد مشکلات توصیه می شود خازن های اطراف IC هم تعویض شوند. خدمات تخصصی مربوط به رفع اشکال خاموش شدن تلویزیون را با حضور در esfahantvservice می توان دریافت کرد. در فصول گرم و زمان های اوج مصرف برق، نوسانات برق تاثیر گذارند. خاموش شدن ناگهانی تلویزیون به دلیل نوسانات به علت خرابی پاور نیز می تواند باشد.

نتیجه گیری و جمع بندی در مورد علت های خاموش شدن تلویزیون

تلویزیون های جدید به دلیل کار با ولتاژ بسیار پایین معمولا با نوسان برق دچار خرابی می شوند. بنابراین توصیه می شود که از اتصال مستقیم دو شاخه تلویزیون به پریز برق خودداری کنید. برای اطمینان بیشتر بهتر است از محافظ‌ های برق استفاده کنید. راهی که برای تعمیر ایراد خاموش شدن تلویزیون به کار می روند، به علت به وجود آمدن ایراد بستگی دارد. مثلا ممکن است اشکال خاموش شدن ناگهانی تلویزیون به دلیل خرابی مین برد باشد. در این صورت، اقدامات و تعمیرات صورت گرفته، در ارتباط با همین قطعه خواهد است.

تلویزیون سالم - بدون مشکل خاموش شدن ناگهانی

تلویزیون سالم – بدون مشکل خاموش شدن ناگهانی – اصفهان تی وی سرویس

خاموش شدن تلویزیون 3 تلویزیون بدون مشکل

سوالات متداول و رایج در مورد خاموش شدن تلویزیون

  • برای رفع مشکل خاموش شدن تلویزیون، حتما نیاز به تعمیرات سخت افزاری هست؟

معمولا بله، اما ابتدا بهتر است بررسی شود که دستگاه از طریق فلش ویروسی، خراب نشده باشد.

  • اگر مشکل سخت افزاری نبود باید چه اقدامی انجام داد؟

در این موارد بهتر با مجموعه اصفهان تی وی سرویس تماس بگیرید.

  • علت به وجود آمدن مشکلات خاموش شدن تلویزیون چیست؟

دلایل خرابی تلویزیون محدود به موارد خاص نیست، پس باید دستگاه حتما توسط اصفهان تی وی سرویس بررسی شود.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی در شاهین شهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *