فعال سازی زیرنویس - زیرنویس به هم ریخته

فعال سازی زیرنویس - زیرنویس به هم ریخته - اصفهان تی وی سرویس


فعال سازی زیرنویس برای تماشای فیلم، سریال یا هر برنامه ای با زبان دیگری در تلویزیون تقریبا واجب است. حتما تاکنون با مشکل نمایش ندادن یا فعال نشدن زیرنویس مواجه شده اید. در این مواقع نمی توان برنامه های مورد نظر و دلخواه را در تلویزیون تماشا کرد. این مشکلی است که اکثر افرادی که با تلویزیون زیاد سر و کار دارند با آن برخورد کرده اند. برای رفع اشکالات مربوط به فعال سازی زیرنویس به نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی در نجف آباد مراجعه کنید.

مشکل داشتن در اجرا و فعال سازی زیرنویس می‌تواند به دلیل فرمت‌های پشتیبانی شده توسط تلویزیون های مختلف ایجاد شود. اما نکته مثبت این است که این مشکل به راحتی قابل حل شدن است. می­‌توان به وسیله راه هایی که در ادامه گفته می شود، مشکل فعال سازی زیرنویس در تلویزیون را برطرف کنید. در ادامه با بررسی روش های فعال سازی زیرنویس توسط نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی در نجف آباد همراه باشید. همچنین مقالات قبلی esfahantvservice در مورد فرمت های قابل پخش در تلویزیون را مطالعه نمایید.

نویسنده محمد امین میرزایی
تاریخ 22 مرداد
موضوع مقاله فعال کردن زیرنویس در تلویزیون
علل بروز مشکل پشتیبانی نکردن تلویزیون از فرمت های زیرنویس – …

فهرست تصاویر

فعال شدن زیرنویس 1 زیرنویس فیلم

فعال شدن زیرنویس 2 زیرنویس چسبیده

فعال شدن زیرنویس 3 تنظیمات زیرنویس

چگونگی فعال سازی زیرنویس فیلم و برنامه ها در تلویزیون

برای فعال سازی زیرنویس برنامه ها در تلویزیون ۳ روش آسان وجود دارد. نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی در نجف آباد در این مقاله به طور کامل به آن ها می پردازد. به طور کلی فرمت زیرنویس فیلم و سریال های خارجی برای تلویزیون اکثرا به صورت فایل جداگانه ای هستند. زیرنویس ها معمولا در فرمت های srt و sub/idx هستند که در اختیار کاربران تلویزیون قرار می گیرد. برای اطلاع کامل از رفع مشکل فعال سازی زیرنویس، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید  سوختگی پیکسل تلویزیون + 7 راهکار ساده و موثر برای حل مشکل!

روش اول، آماده سازی فیلم و زیرنویس در کامپیوتر است. این کار یکی از روش ها برای فعال سازی زیرنویس در تلویزیون است. یعنی زیرنویس فیلم را قبل از تماشا در تلویزیون، در کامپیوتر آماده می­‌کنیم. چون همان‌طور که اطلاع دارید، برخی تلویزیون‌­ها، قابلیت نمایش زیرنویس را به صورت عادی ندارند. باید پیش از تماشای فیلم، فایل زیرنویس و ویدیو را به کمک کامپیوتر آماده کرد. پیش از هرچیزی توجه داشته باشید که فایل فیلم و زیرنویس آن، باید در یک پوشه قرار داشته باشند. اگر غیر از این باشد، تلویزیون نمی‌­تواند آن را تشخیص دهد.

فعال سازی زیرنویس - روشن کردن

فعال سازی زیرنویس – روشن کردن – اصفهان تی وی سرویس

فعال سازی زیرنویس 1 زیرنویس فیلم

برای این­‌کار، ابتدا باید نام فایل زیرنویس و فیلم را یکسان با یکدیگر قرار دهید. به این شکل که برای فعال سازی زیرنویس در تلویزیون، نام یکی از فایل ها را کپی کنید. سپس در قسمت نام فایل دیگر، آن را قرار دهید. در این حالت تلویزیون می تواند به راحتی فایل زیرنویس را تشخیص دهد. نیازی به استفاده از نرم افزار و برنامه های مختلف اجرا و پخش زیرنویس نخواهد بود. البته توجه شود که این روش بستگی به پشتیبانی تلویزیون شما از فرمت های قابل پخش هم دارد. ممکن است تلویزیون به دلیل پشتیبانی نکردن از برخی فرمت ها، با مشکل مواجه شود. اگر که نتوانستید از این روش استفاده کنید، روش­‌های دیگر را امتحان کنید.

نرم افزارهای چسباندن زیرنویس به فیلم یا هر محتوای تصویری

از دیگر روش های فعال سازی زیرنویس در تلویزیون، استفاده از نرم افزار های مرتبط است. این برنامه ها برای اضافه کردن و فعال سازی زیرنویس در فیلم می باشد. به وسیله این دسته از نرم افزار ها می توانید فایل زیرنویس را به فیلم بچسبانید. سپس یک فایل در اختیار شما قرار خواهد گرفت که شامل زیرنویس می باشد. فیلم‌های با زیرنویس چسبیده در اکثر دستگاه‌ها مانند تلویزیون، لپ تاپ و هر دستگاه دیگری به راحتی قابل پخش هستند. می توانید بدون دردسرهای زیرنویس، از برنامه مورد نظر خود لذت ببرید. اصفهان تی وی سرویس در ادامه مطلب به بررسی دو نرم افزار مناسب برای این کار می پردازد.

بیشتر بخوانید  آبی شدن تصویر در تلویزیون ها به چه علت است؟

گزینه تنظیمات - زیرنویس

گزینه تنظیمات – زیرنویس – اصفهان تی وی سرویس

فعال سازی زیرنویس 2 زیرنویس چسبیده

یکی از این برنامه‌­ها MKV Merge نام دارد. این نرم افزار یکی از اولین برنامه­‌های پیشنهادی برای اضافه کردن و چسباندن زیرنویس در فیلم است. به دلیل رابط کاربری آسان این برنامه، به سادگی می توان فایل زیرنویس خود را به فیلم بچسبانید. تا برای فعال سازی زیرنویس در تلویزیون مشکل نداشته باشید. قبل از استفاده از این نرم افزار، توجه شود که فرمت ویدیو مد نظر را به AVI  تغییر دهید. زیرا در این نرم افزار زیرنویس را فقط می توان به فیلم هایی با این فرمت چسباند. برای تغییر فرمت ویدئو هم می توان از برنامه های مختلفی استفاده کرد. یکی از کاربردی­‌ترین برنامه­‌ها، نرم افزار format factory است. جامع ترین برنامه های این حوزه به حساب می­‌آید.

فعال سازی زیرنویس با استفاده از تنظیمات داخلی تلویزیون

در صورتی که مراحل گفته شده را انجام دادید احتمالا مشکل شما برطرف شده است. اما اگر هنوز هم موفق به فعال سازی زیرنویس در تلویزیون خود نشدید، احتمالا مشکل در تنظیمات تلویزیون شما است. همان طور که اطلاع دارید، همه تلویزیون ها از فرمت MKV پشتیبانی نمی کنند. به همین خاطر، باید پیش از تغییر در تنظیمات، فرمت فیلم را به Avi تغییر داد. پس از این اقدام، به احتمال زیاد، تلویزیون شما این قابلیت را دارد که فیلم را به همراه زیرنویس پخش کند. اما اگر به هر دلیلی این اتفاق نیفتاد، باید قسمت تنظیمات تلویزیون خود را تغییراتی دهید. esfahantvservice شما را در این زمینه راهنمایی می کند.

بیشتر بخوانید  تعمیرات تلویزیون ال جی در نجف آباد1+نحوه فعال کردن زیرنویس تلویزیون | 09131150180

برای فعال سازی زیرنویس در تلويزيون ال جي نیاز به تغییر خاصی در تنظیمات نیست. اما همان طور که قبلا هم گفته شد، باید ابتدا نام فایل زیرنویس و فیلم را یکسان کرد. دو تا فایل مربوط به زیرنویس و فیلم را در یک پوشه بگذارید. در صورتی که نمی­‌خواهید این کار را بکنید، می توان از برنامه های معرفی شده برای چسباندن زیرنویس استفاده کنید. پس از این مراحل، احتمالا گزینه زیرنویس در تنظیمات تلویزیون شما فعال شود. پس فعال سازی زیرنویس در تلویزیون انجام شده و شما می­‌توانید به تماشای فیلم مورد علاقه خود با زیرنویس بپردازید. مجموعه اصفهان تی وی سرویس راهنمایی های مختلفی را در این زمینه می تواند انجام دهد.

فعال سازی - روشن کردن زیرنویس

فعال سازی – روشن کردن زیرنویس – اصفهان تی وی سرویس

فعال سازی زیرنویس 3 تنظیمات زیرنویس

نتیجه گیری در مورد فعال سازی زیرنویس در تلویزیون

هر برند تلویزیونی از چندین فرمت مختلف برای پخش محتوا و زیرنویس استفاده می کند. اما تقریبا نمی توان تلویزیونی پیدا کرد که همه فرمت ها را پشتیبانی کند. مثلا برای چسباندن زیر نویس به نکاتی باید توجه کرد. مثلا این که ابتدا باید فایل زیرنویس و فیلم را از قبل آماده داشته باشید. معمولا بهتر است فرمت فایل زیرنویس srt باشد تا با مشکلات احتمالی کمی در هنگام فرآیند چسباندن زیرنویس مواجه شویم.  esfahantvservice مقالات متعددی در زمینه تعمیرات تلویزیون دارد.

سوالات متداول و رایج در مورد فعال کردن زیرنویس تلویزیون

  • چرا فعال سازی زیرنویس مهم است؟

چون بسیاری از برنامه ها و فیلم هایی که قصد تماشا داریم، به زبان دیگره تهیه شده اند. اگر برنامه دوبله نشده باشد، در دسترس ترین گزینه، فعال سازی زیرنویس فیلم است.

  • اضافه کردن زیر نویس توسط کاربر امکان پذیر است؟

بله کاربر می تواند خودش این مراحل را انجام دهد. اگر نیاز به اطلاعات بیشتر داشتید، مقالات اصفهان تی وی سرویس را بخوانید.

  • هزینه خدمات مربوط به فعال سازی زیرنویس به چه صورت است؟

با توجه به این که ایراد سخت و مشکلی نیست، با مشاوره و راهنمایی می توان آن را انجام داد.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی در نجف آباد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *