سوختگی پیکسل تلویزیون + 7 راهکار ساده و موثر برای حل مشکل!

سوختگی پیکسل - سوختگی پیکسل تلویزیون

سوختگی پیکسل - سوختگی پیکسل تلویزیون - اصفهان تی وی سرویس


آیا تا به حال تلویزیون یا مانیتور خود را برای مدت‌ها روشن نگه داشته‌اید و بر روی همان تصویر “سوخته” گیر کرده‌اید؟ آیا با مشکلاتی مانند سوختگی پیکسل تلویزیون خود مواجه شده‌اید؟ در ادامه با نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی در نجف آباد همراه باشید. این مشکل به نام “سوزاندن تصویر دائمی” یا “سوختگی پیکسل” معروف است. اما چرا مانیتورها و تلویزیون‌ها تصویر را می‌سوزانند؟ چرا تولیدکنندگان نمی‌توانند از سوزش تصاویر بر روی ال‌سی‌دی و صفحات پلاسما جلوگیری کنند؟ همچنین، برای رفع سوختگی تصویر چه کاری می‌توانید انجام دهید؟ آیا راه‌حل‌هایی برای جلوگیری از سوختگی پیکسل در تلویزیون وجود دارد؟  در ادامه با نمایندگی تعمیرت تلویزیون ال جی در نجف آباد همراه باشید تا باهم این مشکل را برطرف کنیم.

فهرست تصاویر:

پیکسل تلویزیون 1خرابی پیکسل

پیکسل تلویزیون 2سوختگی پیکسل تلویزیون

پیکسل تلویزیون 3تصویر پس زمینه

چرا صفحه های پلاسما می سوزند؟

قبل از اقدام برای رفع مشکل ابتدا بهتر است بفهمید چرا این سوختگی اتفاق می‌افتد. در مقایسه با ال‌سی‌دی و ال‌ای‌دی، صفحات پلاسما به سرعت بیش تری به سوختگی پیکسل در مواجهه با تصاویر استاتیک پاسخ می‌دهند. اگرچه این تأثیر بر هر دو نوع نمایشگر قابل احساس است، اما چرا این سوختگی رخ می‌دهد؟ در اصل، سوختگی صفحه پلاسما ناشی از خستگی فسفر در پیکسل‌هاست. زمانی که نوردهی طولانی به پیکسل‌ها اعمال می‌شود، فسفر آنها دچار فرسودگی می‌شود و تنها نوری را که به طور مداوم تغذیه می‌شود، نمایان می‌کند. این فرسودگی باعث سوختگی تصویر و ایجاد اثر شبحی می‌شود که همیشه روی صفحه نمایش باقی می‌ماند. در ادامه مقاله با نمایندگی ال‌جی در نجف آباد همراه باشید.

آیا ال‌سی‌دی‌ها و ال‌ای‌دی ها رایت تصویر را تجربه می کنند؟

صفحه‌های LCD و LED نیز می‌توانند سوزاندن تصویر را تجربه کنند، اگرچه فرایند رایت تصویر ممکن است طولانی‌تر طول بکشد تا به یک مشکل دائمی تبدیل شود. علاوه بر این، صفحه نمایش های LCD و LED از مشکل دیگری به نام حفظ تصویر (همچنین به عنوان ماندگاری تصویر یا سایه LCD شناخته می شود) رنج می برند. حفظ تصویر یک مشکل موقتی است که به احتمال زیاد قبل از تبدیل شدن به یک مشکل دائمی متوجه آن خواهید شد. با این حال، رایت صحیح تصویر همچنان می‌تواند روی صفحه‌های LCD، LED و OLED تأثیر بگذارد.

شاید تا کنون این مورد را مشاهده کرده باشید که هنگامی که نمایشگر شما! به صورت طولانی مدت بر روی صفحه ای قرار می گیرد. پس از بیرون آمدن از آن برنامه برای مدتی کوتاه یا طولانی یک سایه! از آن برنامه بر روی نمایشگر خود مشاهده کنید. وقتی بازی ویدئویی را روی صفحه بارگذاری می‌کنید، همچنان می‌توانید طرح کلی کم‌نظیر از آخرین بازی را روی صفحه ببینید. تصویر بازی قبلی برای مدت کوتاهی باقی می ماند، اما حرکت و تغییر رنگ بازی ویدئویی (یا فیلم، نمایش تلویزیونی یا نوع رسانه دیگر) باید تصویر باقی مانده را پاک کند.

بیشتر بخوانید   6 پیشنهاد برای خطایابی وتعمیرتلویزیون های خریداری شده آنلاین

پیکسل تلویزیون 1خرابی پیکسل

خرابی پیکسل - سوختگی پیکسل تلویزیون

خرابی پیکسل – سوختگی پیکسل تلویزیون – اصفهان تی وی سرویس

آیا سوختگی پیکسل تلویزیون قابل تعمیر است؟

نکته دیگری که باید در نظر گرفت این است که سوختن تصویر LED و OLED در صورت وقوع غیر قابل برگشت است. این به دلیل نحوه عملکرد صفحه نمایش های LED و OLED است. تک به تک پیکسل ها در یک صفحه نمایش LED وقتی نور ساطع می کنند خراب می شوند. وقتی صفحه نمایش روی یک تصویر ثابت می شود، آن پیکسل ها سریعتر از پیکسل های اطراف آن خراب می شوند. هنگامی که خود پیکسل مرده است، هیچ بازیابی وجود ندارد.

در استفاده معمولی، صفحه نمایش LED، OLED یا QLED دچار سوختگی تصویر نمی شود. با این حال، اگر هر روز ساعت‌ها صفحه‌نمایش را روی یک کانال بگذارید، سوختن می‌تواند مانند تقریباً هر صفحه‌ای مشکل‌ساز شود. مشکلات زمانی به وجود می‌آیند که صفحه نمایش یک کانال خبری را ۲۴ ساعت شبانه‌روز و هر روز نشان می‌دهد که باعث می‌شود لوگوی کانال، همراه با طرح کلی پیمایش اخبار و غیره سوخته شود. کانال های خبری بدون توجه به نوع صفحه نمایش، منبع شناخته شده ای برای سوختن تلویزیون هستند. برای رفع سوختگی صفحه نمایش ال سی دی و پلاسما رفع سوختگی تصویر برای نمایشگرهای LCD و پلاسما وجود دارد.

سوختگی پیکسل تلویزون به چه عواملی بستگی دارد؟

بسته به طول و شدت سوختگی تصویر، برخی از نمایشگرها ممکن است آسیب دائمی داشته باشند. با این حال، اگر صفحه نمایش شما نشانه هایی از آسیب را نشان می دهد، احتمالاً از خود می پرسید که چگونه از شر سوختگی صفحه خلاص شوید. نکته اولی که برای تعمیر سوختگی پیکسل تلویزیون باید به آن توجه کرد این است که از فشار و دستکاری نقطه سوخته شده خودداری کنید. دستکاری و تعمیر سوختگی پیکسل تلویزیون بدون دانش و مهارت کافی باعث خرابی های بیشتر تلویزیون شما خواهد شد. در اولین فرصت با یک کارشناس و تعمیرکار حرفه ای صحبت کنید و از آن مشورت بگیرید تا بهترین راه تعمیر سوختگی پیکسل تلویزیون را به شما پیشنهاد دهد.

راه های ساده جلوگیری از تعمیر سوختگی پیکسل تلویزیون در خانه چیست؟

خوشبختانه، چندین راه حل برای سوختن صفحه LCD وجود دارد، و بهترین آنها، اکثر آنها کاملاً رایگان هستند که با این کار ها می توانید از سوختن صفحه نمایش LCD و پلاسما جلوگیری کنید. بسیار خوب، اگر صفحه نمایش شما قبلاً در حال سوختن تصویر است، این کارها بسیار مفید نیست. با این حال، همیشه باید سعی کنید صفحه نمایش خود را برای مدت طولانی روی یک تصویر ثابت رها نکنید. مدت زمانی که طول می کشد تا یک تصویر رایت شود از صفحه ای به صفحه دیگر، بین سازنده، اندازه و نوع پنل متفاوت است. قانون کلی این است که اگر قصد دارید بیش از ۱۵ دقیقه از تلویزیون دور باشید تلویزیون را خاموش کنید.

بیشتر بخوانید  تعمیرات تلویزیون سونی در شاهین شهر 7@ با اصفهان تی وی سرویس! 09131150180

با این کار در هزینه برق صرفه جویی می کنید. همچنین این با این کار از فرسودگی تلویزیون هم جلو گیری می کنید. راهکار بعدی برای جلوگیری از سوختگی پیکسل تلویزیون کاهش کنتراست تلویزیون است. کار را در صورتی که ساعات بسیار زیادی از تلویزیون استفاده می کنید انجام دهید دلیل این کار هم این است که متأسفانه اکثر صفحه نمایش ها به درستی کالیبره نشده اند و اغلب تنظیمات کنتراست و روشنایی را بیش از حد بالا می برند. کنتراست کمتر به این معنی است که نور صفحه نمایش شما یکنواخت تر است. این به معنای فشار کمتر بر روی نواحی خاص صفحه است که به محافظت در برابر سوزاندن تصویر کمک می کند.

پیکسل تلویزیون 2سوختگی پیکسل تلویزیون

پیکسل تلویزیون - سوختگی پیکسل تلویزیون

پیکسل تلویزیون – سوختگی پیکسل تلویزیون – اصفهان تی وی سرویس

چند راهکار ساده برای تعمیر سوختگی پیکسل تلویزیون

اگر صفحه نمایش پلاسما یا ال سی دی شما از قبل دارای سوزاندن تصویر است، می توانید ۱۲ تا ۲۴ ساعت ثابت سفید را روشن کنید. حرکت مداوم رنگ های سفید و سیاه در سراسر صفحه در الگوهای تصادفی می تواند به حذف تصویر ارواح از صفحه شما کمک کند. متأسفانه، این برای موارد شدید کار نخواهد کرد. برخی از تلویزیون ها دارای یک گزینه داخلی برای کشیدن الگو هستند که همین کار را انجام می دهد (پر کردن صفحه شما با الگوهای تصادفی). همچنین در هر مرحله می توانید با مجموعه حرفه ای اصفهان تی وی سرویس تماس بگیرید. همکاران حرفه ای ما در سریع ترین زمان با حضور در محل مشکل شمارا حل خواهند کرد!

در مرحله بعدی می توانید از  Pixel-Shift برای رفع سوختگی پیکسل تلویزیون LCD و پلاسما استفاده کنید Pixel-shift دائماً کمی تصویر روی صفحه نمایش شما را تنظیم می کند که استفاده از پیکسل را برای مقابله با سوزاندن تصویر تغییر می دهد. ممکن است مجبور شوید گزینه پیکسل یا تغییر صفحه را در تنظیمات صفحه خود فعال کنید. Pixel-shift یک ویژگی مفید برای صفحه نمایش های LED و OLED است که نمی توانند پس از سوختن تصویر بهبود یابند و باید به مقابله با سایه LCD کمک کنند. سایر صفحه نمایش های مدرن دارای عملکردهای داخلی به روز رسانی صفحه هستند که سازنده توصیه می کند از آنها برای حذف مشکلات حفظ تصویر و سوزاندن تصویر استفاده کنید.

چند راهکار ساده برای تعمیر سوختگی پیکسل تلویزیون (ادامه)

می توانید نسخه رایگان برنامه Deluxe را به صورت آنلاین پیدا کنید، اما مدت زمان اجرای آن به ۲۰ دقیقه محدود می شود. ما به نسخه هایی که می توانید به صورت آنلاین پیدا کنید پیوند نخواهیم داد زیرا نمی توانیم امنیت این نصب ها را تأیید کنیم. اگر از نسخه Deluxe استفاده می کنید، این کار را با مسئولیت خود انجام می دهید. اگر مطمئن نیستید که پیکسل مرده دارید، یکی از این برنامه های مکان یاب پیکسل مرده را امتحان کنید تا متوجه شوید. برخی از گزینه ها نیز دارای اصلاحات داخلی هستند. همچنین برای راحتی و تعمیر سوختگی پیکسل تلویزیون در سریع ترین زمان می تاونید از همکاران ما در اصفهان تی وی سرویس کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید  چگونه اثر انگشت را از روی صفحه تلویزیون پاک کنیم ؟

ششمین را تعمیر سوختگی پیکسل تلویزیون استفاده از محافظ صفحه نمایش سفید است. از این راه برای رفع سوختگی تصاویر LCD و پلاسما استفاده کنید گزینه دیگر این است که یک پس‌زمینه کاملاً سفید دسکتاپ تنظیم کنید و بگذارید برای چند ساعت اجرا شود. رنگ ثابت ممکن است رایت تصویر را بازنشانی کند. یک پس‌زمینه رنگی بیشتر به ماندگاری تصویر کمک می‌کند تا رایت تصویر، اما همچنان ارزش امتحان کردن را دارد. اگر تلویزیون سوزانده شده است، می توانید لپ تاپ را با استفاده از کابل HDMI به تلویزیون خود متصل کنید، دسکتاپ خود را به تلویزیون گسترش دهید و محافظ صفحه نمایش سفید را به اشتراک بگذارید. امیدواریم که این موضوع باعث تغییر وضعیت تلویزیون شما شود.

پیکسل تلویزیون 3تصویر پس زمینه

سوختن پیکسل - سوختگی پیکسل تلویزیون

سوختن پیکسل- سوختگی پیکسل تلویزیون – اصفهان تی وی سرویس

نتیجه گیری کلی در رابطه با تعمیر سوختگی پیکسل تلویزیون

ابتدا به این مورد توجه کنید که از تعمیر و دستکاری سخت افزاری تلویزیون خودداری کنید. این کار نه تنها باعث تعمیر تلویزیون شما نخواهد شد بلکه باعث خراب شدن بیشتر تلویزیون شما هم خواهد شد. مورد بعدی در مقاله سوختگی پیکسل تلویزیون این است که موارد گفته شده در این مقاله برای وقتی است که پیکسل های تلویزیون شما کاملاً سوخته نشده باشد. در صورت سوختگی کامل پیکسل های تلویزیون این کارها زیاد کارایی ندارند. تعمیر پیکسل تلویزیون در انواع تلویزون ها متفاوت است و در اکثر اوقات نیاز به تعویض کلی پنل دارد که این کار به شدت هزینه بر است به گونه ای که در اکثر اوقات به تعویض تلویزیون به صرفه تر است.

سؤالات متداول در رابطه با سوختگی پیکسل تلویزیون

  1. آیا همه تلویزیون ها می توانند دچار مشکل سوختگی پیکسل تلویزیون شوند؟

اکثر شرکت ها تمام تلاش خود را می کنند که از این مشکل جلو گیری کنند ولی این مورد همچنان در بسیاری از تلویزیون های قدیمی رایج است.

  1. هزینه تعمیر سوختگی پیکسل تلویزیون چقدر است؟

اگر مشکل زیاد جدی نباشد با انجام موارد گفته شده در این مقاله می توان آنها را برطرف کرد. در صورت سخت افزاری بودن مشکل هزینه تعمیرات به شدت بالا خواهد رفت زیرا مشکلات مربوط به صفحه نمایش بیشترین هزینه را در تعمیر تلویزیون دارد.

  1. رایج ترین دلیل به وجود آمدن سوختگی پیکسل تلویزیون چیست؟

رایج ترین آن استفاده بلند مدت از تلویزیون و ثابت ماندن تصویر در یک شبکه است.

موضوع سوختگی پیکسل تلویزیون + 7 راهکار ساده و موثر برای حل مشکل!
تاریخ 1402/09/30
نویسنده محمد علی نظریه
چرا باید اصفهان تی وی سرویس را برای تعمیر سوختگی پیکسل تلویزیون خود انتخاب کنیم؟
مجموعه بزرگ اصفهان تی وی سرویس بیش از ۱۵ سال سابقه کاری در زمینه تعمیر انواع مشکلات تلویزیونی را در کارنامه خود دارد.

محصولنمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی در نجف آباد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *